Hava Durumu

Ne zaman başlayacak ?

ARAŞTIRMA HASTANESİ NİYE OLAMIYOR…?

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 16:32
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 16:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
Ne zaman başlayacak ?

4 ay önce kaymaya başlayan 400 yataklı Devlet hastanesi bir türlü Sağlık Bakanlığı kayıtlarında ”araştırma hastanesi olarak”  gözükmez AK Parti İl Başkanı Ümut Güçlü tarafından Kara yolları tarafından yapılacağı belirtilmesine rağmen bu geçen dört ayda nedense 300 metrelik kaymanın yaşandığı bölgede proje nedense bitirilemiyor.

AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve eliha Akyol’dan bugüne kadar yol hakkında açıklama yapılmazken AK Parti İl Başkanı Güçlü,”Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yolu Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Karayolları tarafından gerekli projelerin çalışmaları yapıyorlar. Tahmini olarak 100 milyon gibi bir yatırım yapılması gerekiyor. Bu proje yapılır yapılmaz çalışmalara başlanacak. O yol asla öyle kalmayacak. Bu kadar güzel bir hastaneyi oraya kurup, o yolun öyle olmasını Türkiye Cumhuriyeti’nde olan hiçbir vatandaş ve hiçbir yönetici istemez.

Bizde bu konuda elimizden geleni yapıp en kısa sürede Bakanlıklar ve Karayolları ile görüşüp, oradaki çalışmaları başlatıp bu işi bitireceğiz.

YAPANLARA HESAP SORULACAK

Devletimiz o yolu ve projeyi yaparken, o yolu yapanlardan tazminine gidecektir. Sonuçta ortada bir hata var. Orada herkesin aklında duran şöyle bir durum var; “Devlet Hastanesi kayıyor” Devlet Hastanesi’nde kayma filan yok. Sadece ön tarafa o zamanki firma tarafından bir hafriyat dökülmüş ve bu hafriyatta su ile beraber gerekli önlemle alınmadığı için orada bir kayma meydana gelmiş.

Hastane durduğu yerde duruyor. Sadece döküm toprağı olarak duran hafriyatın hareket etmesi var ve bununla alakalı devletimizin gereğini yapacağına inanıyorum. Bizde bizzat bu işin üstündeyiz” dedi..

PES DOĞRUSU

Şubat ayında yol göçtü diyen vatandaşlar ise, ”Dört ay gibi bir zaman geçti. Dört ayda proje tamamlanmadı. Yol kaydığı zamandan beri koskoca dört ay geçti. Esas konuşması gereken 2 AK Parti milletvekilinin bu güne kadar sesleri çıkmadı. Onların ilgisizliği de seçimlere etkili oldu.

Yolun Bursa yolu kaydığı gibi Safran köyü tarafı da kayıyor. İstinat duvarları patladı. Yaz sezonun gelmesi ile birlikte Yalova’nın nüfusu da artacak ve buna bağlı olarak yolun trafiği de artacak.

Bir proje yapımı 4 aydan fazla sürerse yolun onarımı kaç ay sürecek.

ARAŞTIRMA HASTANESİ NİYE OLAMIYOR…?

Halka araştırma hastanesi dediler. Âmâ sağlık Bakanlığı kayıtlarında burası araştırma hastanesi olarak gözükmüyor.

Yine hastaların bir kısmı Bursa’daki araştırma hastanelerine gitmek zorunda kalıyor. Tabelasında “Araştırma Hastanesi” dendiği için, Orhangazi, İznik, Karamürsel, hatta İstanbul’dan Yalova’ya hastalar geliyor. Bu nedenle randevu almak zorlaşıyor. Dediler….

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.