Hava Durumu

NE DOLAPLAR DÖNÜYOR?

İşletme Ruhsatı verildi Ama Yazıhane Verilmedi

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 09:05
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 09:05
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
NE DOLAPLAR DÖNÜYOR?

Yıllarca Sabiha Gökçe Hava Alanı arasında ulaşım sorunu yaşayanlara bir darbe de Yalova Belediyesinden geldi.Uzun zamandan beri Hava alanı ile Yalova arasında seferler düzenleyerek Yalova’da yaşayan hava alanı personeli ile yolculara hizmet veren, İstanbul Konfor adına özel bir yazıhane açmak isteyen “Gökyüzü Seyahat ve Havalimanları Yer Hizmetleri Dış Tic. LTD. Şirketi”Yalova Belediyesi ile kira sözleşmesi imzalanmasına rağmen belediyenin sözleşmeye uymayarak ”size kiralık yazıhane veremeyiz” dendiği iddia edildi.

 Şirket yetkilisi Emir Günaydın, “ Kira sözleşmesi imzaladık sonra bize bir türlü dükkanı teslim etmeyerek ,bize sözleşmeye rağmen dükkan veremeyeceklerini söylediler.

Yalova da acente kanalı ile bir kamu hizmeti vermeye çalışıyorduk. Daha iyi hizmet vermek için direkt şirketimiz bir yazıhane açmak ,istedi.

İstanbul Konfor olarak İstanbul, Bursa, Yalova arası havalimanı yolcu taşımacılığı yapıyoruz. Yalova'da da haksızlığa uğradık. İstanbul'da Havabus'un da sahibiyiz.

40 yıldır yolcu taşımacılığı işi yapıyoruz Türkiye genelinde. Yalova’da da son 7 senedir. Yalova-Bursa, Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul arasında yolcu taşımacılığı yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda da yarı da Yalovalı sayılabilirim. Kurtköy’de de evim var ama İstanbul’da oturuyorum."

HAVA ALANLARINDA NE DOLAPLAR DÖNÜYOR?

İstanbul Sabiha Gökçen’de bizi hiç çalıştırmamak için inanılmaz atraksiyonlar var. Havalimanları rantın döndüğü yerlerdir. Orada 1 liralık su 50 liraya satılan bir yer. Onun için bu zihniyete sahip kişiler, kendi belirledikleri adamlara, firmalara buraları verip oradan inanılmaz karlar sağlıyorlar.

Biz de yapı itibariyle Karadenizli ve direkt Allah’a bağlı olduğumuz için, kimseye boyun eğmediğimiz için bizde burada mücadele vereceğiz, yolcu taşıyacağız ama kimseyle de ikili farklı ilişkilere girmeden adaletli ve vatandaş odaklı taşımacılık yapacağız düsturuyla bu işe başladık ama engellemeler, orada olduğu gibi burada da karşımıza çıktı. "

28 Milyon Ceza

Belgelerimiz olmasına rağmen bize bu işi yaptırtmak istemeyen, kamu ve özel kuruluşlar inanılmaz cezalar kesiyorlar. Bize  Sırf bu işi biz yapmayalım, başkaları yapsın diye 28 milyon TL ceza kesildi . Bunlarla mücadele ederken geldik Yalova’ya. Yalova’da otogarda acentemiz vardı orada ufak tefek olaylar olunca “kendi yazıhanemizi alalım” dedik.” Yalova belediyesine yılbaşında müracaat etik. Yazıhaneleri yıllardır bomboş duruyor bir tanesini istedik. 4 aydır oyaladılar bizi. En sonunda baktık burayı bize birileri bu işe çivi koyuyor, ikinci kanaldan konuşunca sözleşmeyi Şubat ayının ilk haftasında yaptılar.

İşletme Ruhsatı verildi Ama Yazıhane Verilmedi

1-2 hafta sonra evrakları yapmaya koyulduk. Dediler ki bu yazıhaneyi size veremeyeceğiz. Neden veremeyeceklerini söylemediler. Oyalamaları da zaten mantıksızdı. Elimizde sözleşme var ama bazı kurumlar kötü ve cahil kişilerin eline geçince bahaneleri çok olur. Hesap sorulmadığı için bu kişilere cesaretleri de oluyor. Hatta savcılığa bile gittim suç duyurusunda bulunduk.

KİM BUNLAR ?

Kim bunun talimatını veriyorsa ortaya çıkarılsın, biz aslında kamu adına bir iş yapıyoruz. Vatandaşın toplu taşımacılık yapması engellenemez, bu bir kamu hakkıdır. Bir firma bir yere taşımacılık yapıyor, her riski göz önüne alıyor, dünya kadar ceza yiyor, sırf Yalova halkı oraya hızlı, uygun ve güvenli bir şekilde gitsin diye ama birileri engellenmeye çalışılıyor.

İstanbul’da 10 bin kişi taşıyoruz

Biz İstanbul da Havabus’u işletiyoruz.10 bin yolcu taşıyoruz. Havabus’la belediye adına taşımacılık yapıyoruz. 2 hatta devlete, belediyeye 350 milyon TL kira verirken, 11 hatta İstanbul havalimanının taşıma işini yapan Havaist firması bizden fiyatları 2 kat pahalı olmasına rağmen 1 lira kira vermiyor. Bu çürümüşlüğün bu kokuşmuşluğun yansımasıdır. Yalova’da başımıza gelen olayda, büyük bir haksızlık ve arsızlık var. Bu tarz küçük adamların devlet kademelerinde olduğu zaman neler becerebildiklerinin bir örneği aslında ve vatandaşımızın da bunu bilmesi gerekiyor. Biz uğradığımız haksızlığı dile getirdikçe, kamuoyunu, vatandaşı bilgilendirdikçe cezalar daha çok arttı.

Durumu Yalova belediye başkanına ilettik. Ben sana döneceğim dedi ama o günden beri dönüş yapmadı. Demek ki kendisinin de bildiği bir konu ki dönüş yapmadı. Yalova’nın havalimanına giden Bursa’ya giden yolcularını biz taşıyoruz ve en uygun fiyata taşıyoruz. Biz hizmet etmek için direkt vatandaş ile karşı muhatap olmak için yazıhane açmak istedik. Âmâ birileri engel çıkartıyor” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.