Hava Durumu

HANİ ATATÜRK İLKOKULU İÇİN YAPILACAKTI

Amaç başka çıktı

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 18:04
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 18:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
HANİ ATATÜRK İLKOKULU İÇİN YAPILACAKTI

 “Atatürk İlkokulu’nda yaşanılan sıkışıklık bahane edilerek, Meteoroloji alanında ilave okul yapılması mahkemenin,” , Aralık 2017'de "telafisi güç zararlar doğabilir" diyerek yürütmenin durdurulması kararına rağmen yapılmasına rağmen aylarca açılamayan Okul en sonunda hizmete giriyor.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürünün açıklamasında Yalova Atatürk okulunda sahte ikametlerle okuyan öğrenciler için yapılıyor denmesine rağmen meteoroloji alanında yapılan okula öncelikli olarak 3 ayrı okuldan öğrenci kabul edileceği açıklandı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Suzan Tuna İlk okulun ’un 20 Kasım Pazartesi günü eğitime açılacağını duyurdu.

Akmeşe, “Öğrenci nakil başvuru işlemlerine 1 Kasım 2023 Çarşamba günü itibariyle okul öncesi ve İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri için başlanacak.

HANİ ATATÜRK İLKOKULU İÇİN YAPILACAKTI

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılına özel olmak üzere Yalova il merkezinde öğrenci mevcudu açısından yoğunluk yaşanan Gaziosmanpaşa İlkokulu, İsmetpaşa Mazlum Palabıyık İlkokulu, 75. Yıl Ziya Gökalp İlkokulu, 19 Temmuz İlkokulu ve Atatürk İlkokulu öncelikli olmak üzere nakil talebinde bulunan il merkezi genelinde eğitim gören tüm ilkokul öğrencileri için nakil müracaatları kabul edilecek.

Takip eden yıllarda adrese dayalı olarak öğrenci kabulüne devam edilecek. Öğrenci nakil başvuru talebinde bulunmak isteyen velilerimizin 1 Kasım 2023 Çarşamba gününden itibaren Suzan Tuna İlkokulu Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Tüm nakil başvuru talepleri alındıktan sonra 20 Kasım 2023 tarihine kadar öğrenci sınıf, şube yerleştirmeleri ve öğretmen görevlendirmeleri gerçekleştirilecektir.  20 Kasım 2023 Pazartesi günü ilk zil çalınarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlanacaktır.

Hayırseverimiz Yalova Grup Orbay Tuna ve Onay Tuna’ya teşekkür ediyor, okulumuzun Yalova’mıza ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyoruz ”dedi

Rüstempaşa mahallesi sakinleri ise, ”Eski okulumuz bizim mahallemiz ve Süleymanbey mahallesinin bir bölüşümünde yaşayan insanların çocukları için hizmet verecekti. Atatürk ilkokuluna Elmalık yolu dahil diğer bölgelerden çocuklar geliyor…Hepsi sahte ikametli.

Bu sahte ikametler yüzünden mahallemizin bir bölümünde yaşayanlar çocuklarını Yusuf Ziya da okutuyor.

Sahte ikametler yüzünden  75.Yıl Ziya Gökalp ilkokulunda da durum aynı. Orada da sahte ikametler var.

Meteoroloji alanına yapıla okul güya Atatürk İlkokuluna ek bina yapılacaktı. Bu okulun yapılması için 50 milyon devlet bütçe ayırmıştı. Ne oldu ise bir bağışçı bulunarak okul yaptırıldı. Böylece Atatürk İlkokulu ek binası yerine o hayırseverin annesinin ismi verildi.

Milli Eğitim Müdürünün açıklamasına göre burası karma yerlerden gelen öğrenciler okuyacak. Seneye Atatürk ilkokulunda yine sahte ikametler olacak zaman ne yapacaklar.”dediler

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.