Hava Durumu

Gökhan Duman

TENKİT ETTİĞİNİN YANINDA PİŞECEKMİŞ !

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2022 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2022 09:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
Gökhan Duman

“ İsmail Mutlu’nun yıllardır esnafın sesi olamadı. Mevcut başkan maalesef görev süresi içerisinde esnafı doğru düzgün ziyaret dahi etmedi.

Pandemi döneminde de esnafın sesi olabildiğini düşünmüyorum. İşte bizi bu yola çıkmaya yönelten şey de tam olarak bu oldu.

Bu anlamda yola çıkarken büyüklerimiz ve esnaflarımızla istişareler yaptık.

Yalovalı esnafların odaya bakışının sadece aidat ödüyor. Her şeyden öte esnafın esnaf odalarına bakışı kötü. Zira odalar seçimden seçime esnafa gitmiş. Seçim bittikten sonra kimse esnafın kapısını dahi çalmamış. Esnaf Odası sadece aidat ödenen bir yer olarak görünüyor. Oysa biz bu bakış açısını yıkacağız. Esnafımızla oda arasındaki bu mesafeyi kaldıracağız. Esnafımızın her kesimi ile her ay toplantılar gerçekleştirecek, onların sorunlarını dinleyecek ve bu sorunların ortadan kalkmasını sağlayacak projeler geliştireceğiz. Biz bunu yapacak genç bir kadroya sahibiz” diyerek mevcut başkan İsmail Mutlu’ya tavır koyan Gökhan Duman adaylıktan çekilerek suçladığı mevcut oda başkanı Mutlu’dan ”ondan öğreneceğim çok şey var” açıklaması yaparak adaylıktan çekildi.

TENKİT ETTİĞİNİN YANINDA PİŞECEKMİŞ !

Seçimde Mutlu’yu destekleyeceğini ifade eden Duman gerekçesini ise, “Ben bu süreçte bir takım eksikliklerimin olduğunu fark ettim.

O nedenle de İsmail Mutlu başkanımın adına seçimden çekilip onun listesine dahil olmak istedim. Ben bu eksiklerimi bu dönem seçilirsek burada tamamlayacağım. Elbette bu süreçte başkanımın bilgisi ve liyakatine benim dinamizmim ve gençliğimi ekleyerek esnaflarımız için güç birliği yapmaya karar verdik. Başkanımın listesinde esnafımız için çalışmalar yaparak adeta burada pişeceğim. Dedi.

YİNE ADAY

Gökhan Duman’ı da listesine dahil ederek daha da güçlendiklerini dile getiren YESO Başkanı İsmail Mutlu ise, “Görev sürem içerisinde esnafımız adına elimden gelen tüm gayreti gösterdim. Odanın tüm imkanlarımızı pandemi dönemi başta olmak üzere tüm görev sürelerim içerisinde seferber ettim. Ben ilk günkü o şevkimden ve esnafımıza hizmet aşkımdan hiçbir şey kaybetmedim. Aynı azimle bundan sonrada esnafımıza hizmete talibim. Bizim kapımız her zaman herkese açık oldu. Esnafımızın sorunlarını yetkilerimiz dahilinde çözmeye çalıştık. Elbette oda olarak yapacağımız işler, sorumluluklar ya da esnafımızın bizden beklentileri de yeni koşullara göre şekil değiştirebiliyor. Biz de çağın gereklerine uyum sağlayan bir oda olarak bütün bu beklenti ve taleplere cevap vereceğiz. Sloganımız da, ‘Esnafın derdi ile dertlendik, esnafın mutluluğu ile mutlu olduk’. Bundan sonrada bu değişmeden sürecek” dedi.

07 Şubat 2022 tarihinde yapılacak olan ve çoğunluk sağlanamadığı takdirde  13 Şubat 2022 Pazar günü RDKM’de gerçekleştirilecek. Olan  YESO seçimlerinde şu ana kadar adaylıklarını açıklayan 4 isim 3’e düşerken Mutlu haricindeki diğer 2 aday, Ertuğrul Hacısalihoğlu, Necati Erbul İldeki siyasi parti sivil toplum kuruluşları ve basın yayın organlarını dolaşmalarına devam ediyor.

ÖLÜMCEYE KADAR DEĞİ 2 DÖNEM İÇİN GÖREV İSTİYORUZ

Halen oda yönetiminden yöneticilerinde olduğu bir liste ile üyelerin karşısına çıkan Ertuğrul Hacısalihoğlu,”25 kişilik aday listemiz içinde halen görev yapan üyeler ile birlikte gençlerden oluşan bir ekibimiz var.4 kadın arkadaşımızda bizlerle göreve talip.

Bu göreve makama ölünceye kadar talip değiliz.2 dönem için talibiz. Uzun seneler koltuğa yapışmak ister istemez tembellik yapıyor nedenle biz bu göreve 2 dönem için talibiz. Yalova da gezmedik esnaf gezmedik STK kalmadı ve gitmediklerimizin hepsine gidip görüşlerini alacağız. Seçimden seçime üyelerini dolaşan bir yönetim olmayacağız. Biz elimizden geldiği kadar esnafın yanında değil daha fazla çaba ile yanında olacağız.21 yıllık bir yönetim bu saatten sonra inim inim inleyen ve teker teker kapılarını kapatan esnafın ne kadar yanında olabilir. Bu 21 yılda yapamadıklarını şimdimi akıllarına getirdiler. Odamızda değişim şart. Taze kan gerekiyor. Dedi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.