Hava Durumu

CHP DE KÜMELENMİŞ SİYASİ KURNAZLAR

Yazının Giriş Tarihi: 04.08.2023 20:33
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.08.2023 20:33

CHP DE KÜMELENMİŞ SİYASİ KURNAZLAR

KOLTUK PEŞİNDE KOŞARKEN

TÜRK SİYASETİ KAYBEDİYOR…

100 yıllık Cumhuriyet tarihinde, Atatürk’çülüğü kullana kullana, CHP siyasetini kemirerek siyaset sahnesinde kendilerine makam makam mevki peşinde koşan, mevcut ve geçmişin dinazor CHP lileri, hala, hiç utanmadan, sıkılmadan birbirlerine karşı, koltuk kapma yarışında , söylemediklerini bırakmamakta ısrar etmekte oldukları görülmektedir.

Bu gayretleri ve çıfıt şekilde süren kavgaları, esasında FETÖ nün İP bünyesinde, CHP nin, seçmen kitlesinden, kendisine taban yaratma faaliyetinden ibarettir.

Nitekim Veliaht prens Kavuncu İP genel başkan yardımcılığına kadar gelmiş, FETÖ nün amaçladığı çatı İP ile örülmeye başlanmıştır.

Gelişmeler öyle gösteriyor ki,

CHP, KILIÇDAROĞLU ve ekibi sayesinde paramparça olacak, İP bünyesinde yeni bir sözde milliyetçilik istikametinde seçmen oluşumu sağlanması için gayretler sürdürülecek,

2024 mahalli seçimlerinde, Ekrem İmamoğlu istanbul’dan, Mansur YAVAŞ, Ankaradan İP nin belediye başkan adayı olursa hiç şaşırılmayacak durum hasıl olacaktır.

Bütün bu oluşumun devamında ,CHP İstanbul’un belediye başkan adayının da Mustafa SARIGÜL olma ihtimali yüksek.

Esasında bu oluşumlar vatandaş olarak umurumuzda değil….

Ancak, Türk siyasetinde, Devlet ve Millet adına iktidara karşı doğru dürüst bir muhalefetin olamayışı Türk siyaseti için fevkalade düşündürücüdür.

Zira bugünün muhalefetini oluşturan CHP, İP,Deva ve Gelecek partisi, ülke ve millet meselelerinden adeta bihaber, Fetö adına siyasi oluşumu nasıl tamamlayabilirler, siyaseten malı nasıl götürürler onun peşindeler..

Ayrıca, bu durum, AKP il ve ilçe teşkilatlarında; talikat ve tarikat menfaati için siyaset yapanlar bu yöndeki faaliyetlerini,

Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’a rağmen gayet rahatça sürdürebilmektedirler.

2024 mahalli seçimlerine 7 ay gibi kısa bir zaman diliminde, doğru dürüst bir muhalefet Belediye başkan adaylarının belirlenmesi ve seçim kazanması zorluğunu gören, AKP il ve ilçe teşkilatları, yine, liyakatları hiç sorgulanmaksızın, genel merkeze yapacaklari emrivaki ile haybeden belediye başkan adaylarını ve meclis üyeliklerini beş yıl için bir güzel paylaşabilecekleri,

Bilhassa YALOVA’mız için beş yıl daha kaybetmeye hazırlanmamız gerektiği hususunda endişelerimiz had safhadadır.

81 il içinde, en berbat TOPLU TAŞIMA Yalova ilindedir.

Bir iki külüstür Belediye otobüsü ile göstermelik toplu taşıma yapan YALOVA Belediyesi

Yalova insanını MİNİBÜSÇÜ ESNAFININ KUCAĞINA ATMIŞ SEYRETMEKTEDİR.

81 il içinde, pazarcı, market insafına terkedilmiş Yalova’lı için hiçbir gayret göstemeyen belediyecilik YALOVA’dadır

Dünya metropol şehri, İstanbul – Yalova hattında yok edilen toplu deniz taşımacılığının İDO tekelinde kalmasında hiç mahzur görmeyen YALOVA BELEDİYESİDİR.

Yolsuzluğu bitirip Belediye borçlarını bitirdik diye öğünen,

AKP li Yalova Belediye başkanı Mustafa TUTUK, her önemli günler arefesinde cadde, sokak ve mahallelere astırdığı BOY BOŞY POSTERLERİN GİDERLERİ nereden nasıl karşılanmaktadır.

Yalova’nın kurtuluşunu bahane edip Cumhuriyet meydanında , adeta ekibine keyif yaptırmak için konser düzenlemesi yapan , Mustafa TUTUK,

Buralara ödenen paraları, Yalova’da var olan MUSİKİ CEMİYETİNdeki sanatçı insanlarıımıza kanalize ederek BARIŞ MANÇO ANFİTİYATRO’ da daha ucuza,

Halka daha saygılı bir ortam yaratarak bu konserleri düzenleyemez miydi?

Yalova Zabıtası;

Bir pazaryeri düzeninde pazarcı esnafını kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde gürültüsüz, Yalova halkına saygılı bir Pazar yeri oluşmasını sağlamaktan aciz, ofislerinde yan gelirken, cadde ve sokak tretuarları her esnafın keyfine göre curcuna bir şekilde kullanılırken,

BİR GÜZEL GİYDİRİLİP, MOTORİZE EDİLEREK yapılan gösterişli oluşum’un Yalova insanına faydası nedir?

Sayfalar dolusu, Belediyecilikte sınıfta kalmış Yalova belediyesinin kusurları saymakla bitmez

Şimdi bir de üstüne üstlük, AKP Yalova il teşkilatı 2024 seçimlerinde, Mustafa TUTUK’u Yalova Belediye başkan adayı göstereceği varsayılırsa,

Hangi AKP li, seçmen gönül rahatlığı ile bu adaya oy verecek merak ederim.

Türkiye genelinde, Muhalefetin içler acısı durumu ile giriş yapıp konuyu Yalova’ya getirmemi hoş görürsünüz sanırım.

Çünkü biz Yalova’da yaşıyoruz.

Yalova’lıyız,

İyi bir belediyecilik istemek,

Yalova ve Yalova’lıya iyi hizmet edecek bir belediye başkanı ve belediye meclisinin seçilmesini istemek birincil hakkımızdır.

Tek ümidimiz, Cumhurbaşkanımızın ağzından dökülen

“ Belediye seçimlerinde değişikliği gidilmesi şart” sözü oluyor.

Yalova’ya mutlaka bugünkü mevcut, AKP il ve ilçe teşkilatları DIŞINDAN, YUKARDAN ATANACAK BİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ELZEMDİR.

Türkiye geneline bakacak olursak, CHP ye kümelenmiş eski yeni tüm CHP li siyasi kurnazların koltuk kavgaları yaparken,

Eğer doğru yerde, doğru ve liyakat sahibi adaylar belirlenirse,

İZMİR hariç, Türkiye genelindeki Büyükşehir belediye başkanlıklarının CUMHUR İTTİFAKI ADAYLARININ kazanma ihtimali % 90 dır.

CHP ve İP üzerinde, Siyaset kurnazlarını kullanan, Fetönün oynadığı oyunlar, maalesef Türk siyasetini istikrarsızlaştırmaya bir müddet devam edeceği de gün gibi ortadadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.