Hava Durumu

MHP'YE GÖREV VERİLMELİ

Yazının Giriş Tarihi: 30.01.2023 18:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.01.2023 18:01

‘’Emirlere mutlak itaat lâzımdır. Laubali,gevşek,disiplinsiz,metotsuz kimselerle dâvamız yürümez. Her şeyde örnek olmak lazımdır’’.A.Türkeş Affınıza sığınarak defalarca paylaştığım bir konuyu paylaşmak istedim. Türk Milliyetçiliği, Ülkücülük, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olumsuz eleştirilere sebep olmaktadır. İktidar olmadığı halde. Bazen de mecliste temsilcisi yokken. Millet tarafından yetkili kılınmasa da, birileri suçlanması gerekirken suçlanan hep MHP. Milleti adına her zaman faydalı işler yapmasına rağmen gündeme bile getirilmeyen ÜLKÜCÜLER. Türkiye cumhuriyeti adına yapıcı kararlara önderlik yapan Dr. Devlet BAHÇELİ. Aziz Türk Milleti uyanma vakti geldi.

Türk Milletine hizmet edecek kurum olan MHP, onun gönüllülerine ve Lideri Devlet Bahçeli’ye inanıp yetki vermelisiniz. Dış güçlerin yönlendirmesi ile oyuna ortak olan içerideki işbirlikçiler de yılın her günü iş başındalar. Ya da birilerinin istediği oranda bu kutsal değerler yıpratılmakta. Ülkücü geçinen, ülkücüden geçinenler olduğu gibi, Türk Milliyetçiliği ve siyaset kurumu olan MHP senelerce örselenmektedir. Ben bu konuda bir ölçü koymuştum seneler önce. Bir kere sandığa gitmekle ve MHP seçmeni olmakla siyasetçi olunmaz”. Siyaset bir bilimler bütünüdür. Hele ki MHP gibi bir partinin kenarında ve köşesinde dahi bulunmak için yeterli değildir.

MHP; Türk milletinin ve Türkiye’nin ve dolayısıyla mazlum insanlık aleminin sigortasıdır.

Her aklı esen ülkücülük adına, ağzına geleni ulu orta söyleyemez. Her el işareti yapan ve parti amblemi taşıyan da ÜLKÜCÜ değildir. İnanmayan varsa düşünce sahiplerinin kitaplarını okusun. Ülkemiz de siyaseten iktidar olmak birinci derecede önemsenmekte. Öyle bir algı oluşturulmuştur. Ucuz yollarla iktidar olmayı hedefleyenlerin, ihale takipçiliği ve adam kayırmacılığı ile büyük hedeflere varılamaz. Özel çıkarları için siyaset yapanlar ile Türk Milliyetçiliği aynı potada eritilemez.

Önce devletim ve milletim anlayışının tek adresi olan MHP ve onun Genel Başkanı sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin liderliğinde ki siyaset kurumunu anlamaya çalışınız. Eğer yorulduysanız dinlenebilirsiniz. Siyaset anlayışı ruhunuza uygun değil ise uygun olan yapıya girebilirsiniz. Bu tür tavır sergileyenler senelerce oldu.

Yeter ki evinize saldırmadan yapın. Siyasi ahlaka uygun olarak ses çıkarmadan gidenlere sözüm yok. Âmâ 7/24 MHP ve BAHÇELİ üzerinden Türk Milliyetçiliğine saldıranlara alet olanlara bir çift sözüm var.

Bu güne kadar MHP’li ve Ülkücü olduğu için birçok dünyevi sıkıntılara katlanan, şehit ve gazilere gösterilmesi gereken samimi dava arkadaşlığı saygısını gösterin.

Siyasi evinize ve siyasi liderine daha saygılı olmanız gerektiğini anlayınız.2023 seçimlerinde Türk Milleti için, geleceğimiz için sandık başına gidilmesi gerektiğini unutmayalım. Doğru adreste buluşun. ”Ahlakçılık anlayışımız, Türk Ahlâkı ve Müslümanlık inancından meydana gelmiştir”. Herhangi bir siyasi yapıya gidip oralarda hizmet edeceğini zannedenleri bir dinleyiniz. Kitaptaki bilgiler ile hayattaki uygulamalarının arasında ki farkı görün.

Beyler her evin kendine has bir yönetim tarzı ve görüşü vardır. Her evin de bir ev sahibi vardır. Onlarla birlikte olmaktan mutlu olacaksanız gidebilirsiniz. Kırıcı olmadan giderseniz baba evine gelirken de yüzünüz olur. Şu an siyasi evin babası mevcut lider ve ekibidir. Hukuki yollarla değiştirmek istenilmesi normaldir.

Dokuz ışıkta ki AHLAKÇILIK görüşünü de hatırlayınız. Her konuda her şeyi biliyor da olamazsınız. Üst noktadan bakmayınca da her konuya vakıf olamayabilirsiniz. Siyasi konularda ki Türkiye de ve dünyadaki gelişmeleri takip etmemiş de olabilirsiniz. Fikri besin kaynağınızı sorgulayınız. Okuduğunuz gazeteyi ve seyrettiğiniz televizyonları bir daha gözden geçiriniz. Uygulamalarda gördüğünüz eksikleri bir proje dahilinde ilgili teşkilatlarla paylaşınız. Bilgiler paylaşıldıkça büyür. Bir kere de bardağın dolu tarafını görünüz. Sosyal Medyada her mahrem konu konuşulmaz, yazılmaz. Her konunun ve kişinin mahremine saygı gösterilmelidir. Siyaseten fikriniz ne ise fikrinizi vatandaşlarla yapıcı şekliyle paylaşınız. Bin düşünüp bir konuşmayı denemelisiniz. Çünkü her söz (İYİ-KÖTÜ) sahibinindir. Türk töresini inceleyiniz.

BU HAREKETİN SIRADAN BİR PARTİ HAREKETİ OLMADIĞINI AKLINIZDAN ÇIKARMAYINIZ.

Genç nesillere hareketin fikir yapısını ve ruhunu aktarınız. Seçimler yaklaştıkça MHP karşıtlığı propagandalarına ve oluşturulan algılara kulağınızı, gözünüzü kapayınız. Seçim kazanmak için yol ve yöntemler bulunuz ve bölgenize uyarlayınız. “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez”. A.Türkeş

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.