Hava Durumu

HEDEFİMİZ BEŞİKTEN MEZARA EĞİTİM OLMALI

Yazının Giriş Tarihi: 01.08.2021 15:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.08.2021 15:58

“Aklın ve ilmin üç büyük düşmanı vardır: Kötülük,bilgisizlik ve tembellik”.

Evet.Günlerce yazıldı çizildi.Sanal kahramanlar koro halinde”baş rol oyuncusu ben olmak istiyorum” diye bağırdı.Her zaman olduğu gibi SAHTE kahramanlar türedi.Alman-Rus savaşı aklıma geldi.Kazanan her halukarda haklıdır anlayışı. Herkes görünen ve gösterilen yere baktı/ baktırıldı.Neşter elde acemi ameliyatçılar gibi rast gele sallandı.İnşaallah tamiri mümkün olmayan yaralar açılmaz demek geliyor içimden ama galiba yine başa dönülecek.Yani kimsenin aklına bataklığı kurutmak gelmiyor.Varsa yoksa sinek avcılığı yapılıyor.Sayın yetkililer lütfen konuşmayı bırakın da biraz düşünün.Kim ya da kimler nerede hata yaptı/yapıyor.İnsan yetiştirmede yine hazırlıksız yakalandık.Belki de birilerinin böyle bir derdi yok.

İnsanlarımızı GÜZEL AHLAKLI yetiştirmek gibi.

Sizler siyasilerin ağzından”İnsanları eğitmek birinci vazifemizdir” dinildiğini duydunuz mu.Ya da eğitim politikaları ile ilgili yapılan yatırımları duydunuz mu.İnsanlara insanlık adına kaç lira ayırıyorlar devletin bütçesinden.İnsanı eğitmek için projeleri nedir.

Ordu senelerdir kalkışmaların içinde.Ordu diyoruz.Suçluyu buluverdik. Ordu. Suçluların yetiştiği binaları kapatıverdik.Kışlaların önüne tankerleri çekiverdik. Sabahlara kadar yedik içtik ve kınadık.Ne hikmetse yapılması gereken bir konu var göremedik.Tıpkı her alanda göremediğimiz gibi.Doğru doktara gitmedik. Doğru teşhis konulamadı.Tabii olarak doğru tedavi uygulanmayıncı,her alanda bir çok insan baştan savma işler yaptı.Aklımızı kullanmadan,rastgele alınan kararlarla mutlu son yerine hüsranlar.

Ordu kimlerden meydana geliyor.Tabii ki insanlardan.Pekala insanlar gerektiği şekilde eğitiliyor mu.Kurumların görevlileri esaslara göre ehil hale getirilerek mi gövrevlere getiriliyorlar.Her şey bir kenara aile kurumunda ki insanlar. Devletimizin bireyleri.Hülasa insanlar.Vatandaşlık ortak paydalarımız olan İnsanlarımız.İnsanlığın olması gerektiği gibi eğitiliyorlar mı.GÜZEL AHLAK ile yetiştiriliyor mu.

Peki eğitim ordumuz bu suçun neresinde.Türk Milletinin örf adet gelenek ve göreneklerine göre yetiştirilmiş mi.Güzel ahlak ile yetişmiş eğitim ordumuzun yetkilileri gelecek nesillerimizi GÜZEL AHLAK ile donatıyorlar mı.

Mali konularla çalışan kurumlarımızda ki çalışanlar ordusu nasıl yetişiyor. Faaliyetlerinde neler yapıyorlar.Rüşvet torpil gibi ahlaksızlıklardan uzak mıyız. Genelleme yapmadan herkes kendi payına düşeni yapıyor mu.Eğitim ordumuz buralarda devlet adına millete hizmet edecek olan insanlarımızı gerektiği gibi yetiştiriyor mu.İnsanlardan çalmak suç,kamudan çalmak suç değil mi.Hangi hizmet ordumuz insanlığa yaraşır şekilde yetiştiriliyor.

Sağlık ordumuzun yetişmesi ve bu ordu mensuplarının insanlarımıza yaklaşımı çok mu Güzel Ahlaklı.Lütfen kendi nefsimizde ve çevremizde yaşadıklarımızla değerlendirelim.Hasta ve sağlık çalışanları ilişkilerinde ki GÜZEL AHLAK anlayışı hakim mi.

Diğer asayiş ve kolluk kuvvetleri çalışanlarını da siz değerlendiriniz.Buralarda ve diğer kurumlardaki görevliler her birimiz bu aziz Türk milletinin bireyleriyiz. Her birimiz doğarken Allah’ın yer yüzünde ki HALİFESİ olarak dünyaya geliyoruz. Sonra bir takım yetkililerin uyguladıkları politikalarla eğitiliyoruz. Bakınız mesleki öğretiminin yetersizliğinden bahsetmiyorum.İnsan eğitiminden bahsediyorum.

Günahsız doğan insana nasıl bir uygulama yapıyoruz ki,her alanda suç makinası yaratıyoruz.Sonra da yetiştirdiğimiz canavarları yok etmeye çalışıyoruz.Bunları Toplumun nafakasından keserek yapıyoruz.Önce suçlu üretiyoruz.Sonra da suçluları yok etmeye çalışıyoruz.Uygulama böyle.” Bir kişiye yapılmış haksızlık, bütün topluma yöneltilmiş bir tehdittir”.

En kısa zamanda insanlarımızı her alanda doğru programlarla kaliteli yetiştirmeyi hedeflemeliyiz.İnsanlık adına,aziz Türk Milleti adına.Unutulmasın ne ekerseniz onu biçersiniz.Kısa süreli dünya hayatımızı karartmayalım.Bu konularda her yetkili vebal altındadı.

Ülkemizi yangın yerine çevirenlerinde kimler olduğu biliniyorsa açıklanıp cezaları acilen verilmeli.TÜRK milletinin de gönlü aklı ruhu soğutulmalıdır.

Bir milletin büyüklüğü,nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur”.    

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.