Hava Durumu

YENİLGİDEN DERS ALMAMIŞLAR

ŞİMDİMİ AK PARTİ KÖTÜ OLDU?

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2024 08:51
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2024 08:51
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
YENİLGİDEN DERS ALMAMIŞLAR

2019 yerel seçimlerinde AK Parti Yalova’da Altınova, Çiftlikköy, Kadıköy, Termal, Çınarcık belediye başkanlarını kaybederken 2024 seçimlerinde İlçe olarak Armutlu, Termal belediye olarak sadece Tavşanlı’yı kazanması AK Parti Yalova İl Başkanı ile Altınova İlçesi eski AK Partili Belediye başkanı arasında polemik yarattı.

2024 seçimlerinde 20 yıllık belediye başkanı Metin Oral yerine ilçenin eski kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’i aday göstermiş ve CHP belediye başkan adayı Yasemin Fazla % 49.54 ile en yakın rakibi Özyiğit’ fark atmıştı.

Aradan iki ay geçmesinden sonra AK Parti İl Başkanı mut Güçlü ’nün basına verdiği açıklamada,”

“Adayları belirlerken çalışmalar yaptık ve elimizden geldiğince titiz davrandık. Altınova özelinde de şöyle bir şey söyleyeyim; Metin başkanımız orada 4 dönem ve 20 sene çok güzel çalışmalar yaptı. Ama takdir odur ki biliyorsunuz bir önceki Genel Seçim de Sayın Cumhurbaşkanımız 3 dönemlik milletvekillerini devam ettirmedi.

Hatta %60’a yakın bir değişim yaşandı. Şimdi Metin başkanızda Allah razı olsun 2002’den bu sürece kadar görev yaptı ve Altınova’ya bir şeyler kazandırdı. 20 sene Belediye Başkanlığı yaptı. Ama Genel Merkezimiz de onunla alakalı bir değişime gitti.

İnsanlar ne söylüyor; Değişim olmalı, değişim olmalı… Genel Merkez de böyle bir takdir gösterdi ve bu takdiri gösterdikten sonra yapacak çok şey olduğunu düşünmüyorum.

Mesela İsmail Atik Bey Termal ’de üç dönem Belediye Başkanlığı yaptı. Sonra kendisi “Arkamızdan gelen kardeşlerimiz var ve teşkilat erlerimiz var. Onların da önümü açmamız lazım” dedi. Sonra çok uygun bir şekilde kendisinden sonra gelen Sinan Acar’a koltuğu verdi.

ONDAN GÖREMEDİK

Keşke Metin Başkanımızda da böyle bir şey görebilseydik. Nasip ve kısmet… Kendinin düşünce tarzıdır..

ŞİMDİMİ AK PARTİ KÖTÜ OLDU?

Metin Oral’ın kırgınlığı olabilir. Ancak bizimde kırgınlığımız var.20 sene o koltukta oturup, 4 dönemlik bir görev verilirken iyiydi de, şimdi mi AK Parti kötü oldu? Adayımız Regaip Beye kendisi destek vermedi.

Açık ve nettir. Vatandaşın bildiğini benim basından ve başkalarından saklama gerek yok. Kendisi bize destek vermedi. Keşke bir ahde vefa gösterseydi. Takdir onundur ve ona diyecek bir şeyim yok. Bu süreç düzgünce geçsin diye kendisini bizzat ben 3-4 kere ziyaret ettim. Aday adaylığı sürecinde kendisinin o anda öğrenmesi doğru olmadı.

Bu konuda Çiftlikköy Belediye Başkanımız da Altınova Belediye Başkanımız da haklı ama ondan sonraki süreçte biraz farklı durumlar oldu. Keşke olmasaydı.

Ben Başkan Adayları ile alakalı Ankara’ya gitmiştim. Pazartesi günü de Sayın Cumhurbaşkanımızın Yalova programı açıklandı. Herhalde Sayın Cumhurbaşkanımız hazır Yalova’ya gitmişken Yalova’daki adaylarımızı da açıklayalım diye düşündü.

Çünkü iller hariç tüm Türkiye’de ilk defa Yalova’da ilçeler açıklandı. Bize normalde daha sonraki süreçler de açıklanacağı bildirilmişti. Genel Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan böyle bir karar aldıysa bize bir şey söylemek düşmez” demesinden sonra eski Altınova belediye başkanının cevabı gecikmedi;

Arkamdan sinsice ve nankörce oyun oynayan…..

Metin Oral, "AK Parti İl Başkanı Sayın Umut Güçlü’ nün açıklamalarına istinaden. Öncelikle, 20 yıl boyunca hiçbir göreve talip olmadım.  Verilen her görevi Türkiye ortalaması üzerinde bir başarı ile layıkıyla yerine getirdim.

Asla değişime karşı olmadım, direnç göstermedim. Hatta birkaç dava ve yol arkadaşımızın adaylıklarının değerlendirilmesi yönünde öneri ve beklentimizi kendileri ile paylaştım.

Arkamdan sinsice ve nankörce oyun oynayan, ilçemizde karşılığı olmayan bir isim dışında aday gösterilecek diğer adaylara tam destek olacağımı, yol yürüyeceğimi dürüst ve net şekilde kendileri ile paylaştım. Ancak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde İl Başkanı ve Milletvekilleri ile yaptığımız tüm görüşmelerde benimle devam etme kararı tarafıma iletildi.

SALONDA ÖĞRENDİM

Buna rağmen, parti adabına, geleneklerine ve teamüllere uygun olmayacak şekilde aday gösterilmediğimi ne yazık ki salonda öğrendim. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde gündüzünü gecesine katarak Türkiye ortalaması üzerinde bir başarının elde edilmesinde önemli rol oynayan birisini ailesi, yol arkadaşları nezdinde itibarsızlaştırılmasının savunulacak bir tarafı bulunmamaktadır.

DERS ALMAMIŞ

Gelinen nokta da hatalardan ders alınmadığını üzüntü ile takip etmekteyim. 

Asıl makamlar milletin gönül makamıdır. 20 yıl boyunca yerel ve genel tüm seçimlerde o gönüllere dokunmak, başarı ile çıkmayı gurur madalyam olarak taşımaya devam edeceğim. Bir kez daha belirtmek isterim ki, dün olduğu gibi bugün de yarın da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacak ve kendisinin başarısı, ülkemizin geleceği için üzerime düşeni her zaman olduğu gibi yerine getirmeye devam edeceğim” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.