Hava Durumu

İSTİNAD DUVARI YA ÇÖKERSE..!

ANA BİNADA DURUM NE ?...

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 11:04
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 11:04
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
İSTİNAD DUVARI YA ÇÖKERSE..!

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin giriş yolunda meydana gelen çökmelerdeki yarıklar gittikçe derinleşirken hastaneyi yapan müteahhittin sorumluluk alanı içindeki, yani hastane bahçesindeki yarıklar geçtiğimiz hafta Cuma günü yamanmasına rağmen aynı alandaki çökmeler devam ediyor.

Hastane alanı dışındaki ve Yalova belediyesi sorumluluk alanında ana giriş yolu tehlike yaratınca, jandarma tarafından trafiğe ve yayalara kapatıldı.

YETKİLİLER SUSKUN

Yetkililer tarafından hiçbir açıklama yapılmazken bölgeye giden CHP Yalova Belediye Başkan adayı Mehmet Gürel incelemede bulunarak bir an önce soruna kalıcı bir çözüm bulmalarını istedi.

Mehmet Gürel, “ yetkilileri acil önlem almaya çağırıyorum. Bu ihmal edilecek ve geçici çözümler uygulanacak bir yol değil. Çökme 5 gün önce gerçekleşti. Yarıklar fazlalaşıyor.Şuana kadar sorumlulardan bir açıklama yok.

Hastanenin giriş kapısının bulunduğu alanda yaşanan çökmenin yanı sıra yolun karşı tarafında da benzer durumlar var.

ANA BİNADA DURUM NE ?...

Yoldaki çökmeler hastane alt yapıları ve çevresindeki yapılar için ciddi bir tehlike oluşturur. Özellikle acil ambulans trafiğinin sürdüğü bölgede yaşanan çökmenin, geçici çözümlerle ötelenmemesi gerek. Yetkilileri derhal müdahale etmeye çağırıyorum. Buranın genelinde bu hata varsa özellikle alt yapıyla alakalı bölümlerinde, jeneratör odasında veya diğer bölümlerde çok ciddi tehlikedir.

Allah korusun ambulanslar girip çıkıyor buraya. Bugün kapatmışlar ama daha sonra da daha büyük tehlikeler olabilir. Geçici çözüm bulmamak lazım. Buna hemen müdahil olmak lazım. Allah korusun karşıdaki istinat duvarı çökerse komple burası aşağıya gider. Yetkilileri buraya davet ediyorum. Hemen çok acil müdahale etsinler” dedi.

İSTİNAD DUVARI YA ÇÖKERSE..!

Hastane çevresinde oturan bir vatandaş, ”Yol ve Emniyet binası yapılırken hep izledim. Şuan hiçbir çatlağın yaşanmadığı emniyet Müdürlüğü hizasındaki yol yapılmadan kazıklar çakıldı. Zemin iyileştirilmesi iyi yapıldı.

Hastane binası yapılırken de zemin iyileştirilmesi iyi yapıldı. Âmâ binayı geçtikten sonraki bölüm yani çökmenin yaşandığı 300-400 metrelik bölüme duvar yapıldı. Bölgedeki kayma riski göze alınmadı. Sanki oraya bahçe duvarı yapıldı. Ayrıca bu duçar alçakta kaldı. Üzerine toprak dolduruldu. Bu dolgu duvardan yukarda kalınca yağmurların etkisi ile çökmeler başladı. Dolgu alanı kayıyor. Tehlike ise o duvar çökerse ortaya çıkar” dediler..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.