Hava Durumu

BİZ BU ŞARKIYI YILLARDIR DİNLİYORUZ

YILLAR ÖNCE KONUŞULMUŞTU..AMA…

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 11:29
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 11:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.bolge.com.tr
BİZ BU ŞARKIYI YILLARDIR DİNLİYORUZ

2.5 yıl önce açılış yapılan ve 6 ay önce yolu çöküpte bir türlü yapılamayan  ve Sağlık Bakanlığı tarafından “Araştırma Hastanesi “tabelası asılan ve yine Sağlık Bakanlığı kayıtlarında “Araştırma Hastanesi” olmadığı ortaya çıkan 400  Yalova Devlet hastanesi  hakkında bir tek kelime etmeyen AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş  ilçelere 4 hastane, yaklaşık 20 yıldan beri yapılacak olan 2.baraj yapılacağını söylerken vatandaş” Önce söküğümüzü dikelim” dedi.

EMEKLİLER YILINDAN SONRA YALOVA 4 ALTIN YIL Varmış!

Yalova’da halk arasında görülmeyen AK Parti Yalova milletvekili Büyükgümüş bakın basına ne açıklamalarda bulundu;

“AK Parti Yalova Milletvekilleri olarak AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü ile her alanda Yalova'ya hizmet getirmek için çalıştıklarını dile getiren Büyükgümüş, "Biz yeni dönemde yapacağımız çalışmalara ilişkin Meliha Akyol vekilimiz ve İl Başkanımız Umut Güçlü ile birlikte Ankara'da yoğun bir mesai yürütüyoruz.

Sağlıktan ulaştırmaya, su meselesinden turizme kadar çok boyutlu olarak önümüzdeki 4 yılın atılacak olan adımlarını planlıyoruz. Seçim akşamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Seçimler geride kaldı. Yatırımlar için önümüzde 4 altın yıl var' demişti. Bu bizim için de bir talimat niteliği taşıyordu. Biz de önümüzdeki 4 yılda Yalova'mızı hangi hizmetlerle buluşturacağımızın çalışmalarını yapıyoruz. Bu anlamda da epey bir başlık olgunlaştı” dedi.

YILLAR ÖNCE KONUŞULMUŞTU..AMA…

2.5 yıl önce açılan yeterli doktoru bulunmayan, güneyi,kuzeyi,doğusu,batısı çöken ve bir türlü “Araştırma Hastanesi”  olamayan “400 yataklı Devlet Hastanesi”  hakkında vaatlerde bulunan Büyükgümüş,” Cumhurbaşkanımızın Yalova ziyaretinde üniversite ve afilasyon meselesini masaya yatırmıştık.

Onun ardından afiliasyon sistemini yenileyen bir kanuni düzenleme hayata geçirildi. Şimdi Sağlık Bakanlığı'mız alt düzenlemeler için çalışıyor. Sayın Sağlık Bakanımızın bize verdiği bilgiye göre o da bir kaç ay içerisinde devreye girecek ve Yalova Üniversitesi ile Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin afiliasyon işlemi gerçekleşmiş olacak.

BU ADIMLAR NE ?

Ama burası sağlık sisteminde 3’üncü derece hastane olarak kabul ediliyor. Sağlık Bakanımız 2'nci derece için de bizim hızlı bir adım atmamızın gerekli olduğunu bize vurguladı.

CEK…CAK…4 İLÇEYE 4 HASTANE YAPILACAK

Çınarcık, Çiftlikköy, Altınova ve Armutlu ilçelerinde devlet hastaneleri yapılacak. Biz de bu anlamda Çiftlikköy sınırları içerisinde yeni bir hastane için yatırım yapacağız. Burada yer için bir kaç alternatif var. Kısa süreler içerisinde burası netleştiğinde kamuoyu ile yerini de paylaşacağız.

Çiftlikköy ilçemizde bulunan eski Devlet Hastanesi binasını ise yaşlılara yönelik palyatif bakım merkezi olarak kullanacağız.

Bu binada ayrıca Çiftlikköy ilçesindeki vatandaşlarımızın 1'nci derecede sağlık hizmeti alabilecekleri kurum yine mevcuttaki diş hastanemizi de seviyesini yükseltip burada hizmete alacağız. Armutlu ilçemizde de seçimden önce hastane vaadimiz vardı. Bu ilçemizde de 50 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı Sağlık Bakanlığı tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı yatırım programına da girdi. Burasının da önce projesi yapılacak ardından da ihale süreci gerçekleştirilecek.

Armutlu ilçemizde yapılacak olan hastanenin ikizini Altınova ilçemizde de gerçekleştireceğiz. Mevcut yatak kapasitemize ek olarak ilçemize 50 yataklı bir hastane daha kazandırılmış olacak. Çınarcık ilçemizde de 100 yataklı bir devlet hastanesi yapılacak. Ama bu hastanelerimizin yerleri daha netleşmedi. Yerlerinin netleşmesi ile birlikte detaylarıyla birlikte kamuoyumuzla da paylaşacağız.

BİZ BU ŞARKIYI YILLARDIR DİNLİYORUZ

Yalova'da Gökçe-2 Barajı ile Gökçe Barajı'nın kot farkını kullanarak elektrik üretecek bir hidroelektrik santrali kurulacak. Yalova Valimiz Sayın Dr. Hülya Kaya başkanlığında DSİ Bölge Müdürünü burada misafir ederek bir toplantı gerçekleştirdik. Yalova'nın nüfus projeksiyonu, sanayisi, ihtiyaç duyulacak su miktarları ile detaylı bir projeksiyon raporunu tartıştık.

Gökçe Barajı ve Gökçe-2 Barajı arasında ciddi bir kot farkı var. Biz Meliha Akyol vekilimizle birlikte bu kot farkını kullanacak bir hidroelektrik santralinin kurulmasını da önermiştik. DSİ bu konuda da gerekli çalışmaları yaptı ve belirtilen bölgede bir hidroelektrik santrali kurulmasının mümkün olabileceğini bize bildirdi.

O da Gökçe-2 Barajının inşaatı ile birlikte paralel olarak planlanacak. Bu santral hayata geçerse Yeşil Körfez Su Birliği'nin tüm enerji ihtiyacı bu santralden sağlanacak. Orta vadede baraj çalışması 10 yıllık bir çalışmada tamamlandığında hidroelektrik santrali de bitmiş olacak ve Yeşil Körfez Su Birliği'nin enerji gideri sıfırlanmış olacak.

Yani birileri 25 yıllık isale hattı kredisi alındığını tartışıyorlar ya hani, neyle ödeyeceksiniz diye. Biz tam bir eko sistemle çalışıyoruz. Yeşil Körfez Su Birliği hiç elektrik gideri ödemediği bir sisteme kavuştuğunda o taksitler zaten Yeşil Körfez Su Birliği tarafından ödenir duruma gelecek.

Yani meseleye tek pencereden değil tamamıyla bakmak lazım. Zaten bizim değerlendirmemize göre önümüzdeki dönemde Yalova Belediyesi'nin imkânları ile isale hattının kredileri rahatlıkla ödenebilecek durumdadır. Ama biz buna ek bu çalışmayı da hayata geçirerek Yeşil Körfez Su Birliği'ni daha da güçlendireceğiz.

DAHA ÖNCE NERDEYDİNİZ ?

Siyasi mücadele ve çekişmelerin seçimlerin tamamlanması ile birlikte geride kaldı. Biz yerel-genel ayrımı yapmıyoruz. Yapacağımız bütün hizmetler Yalova'da. Bu anlamda kim fikir sahibi ise taş üstüne taş koyup Yalova'yı ileriye taşımak istiyorsa biz de o arkadaşlarımızla birlikteyiz. Siyasi mücadelenin yeri seçim sathıdır. Şimdi vatandaş hepimizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmet için mücadele ediyoruz. Yani önümüzdeki seçimsiz geçecek bu 4 yıl Yalova’mız için de yatırımlar için altın yıl olacak.

Orda bir hastane var uzakta,gidemesekte…

 Tıp Fakültesi bu şehrin gündemindeydi, hallettik. Hastane ihtiyaçtı, hayata geçirdik. Bundan sonraki 4 yılda da yine Yalova'mızın ihtiyacı olan önemli yatırım ve hizmetler birbiri ardına bu ile kazandırılacaktır" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.