Yargıya gideceğini açıkladı

01 Mayıs 2022 17:15
Yargıya gideceğini açıkladı

TARAFIMA ULAŞMADI

Geçtiğimiz gün DP İl Başkanlığı görevinden İl yönetimi ile birlikte alındığı açıklanan eski belediye başkanı ve yaklaşık 2 yıldır DP İl Başkanlığı görevi yapan Ahmet Özsümer görevden alınması ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, “görevden alınmam hukuksuzdur ve bu kararı tanımıyorum.” Dedi.

Özsümer,” Görünen o’ ki, birilerinin geçmişten kalan yaraları depreşmiş olacak, Demokrat Parti çatısını, iç hesaplaşmalarında ve siyasi istikballeri için, kullanma gayreti içine giriyorlar.

2009’ dan ders çıkartmayanlar, genel merkezde konumlanıp, acaba bir partiye yamanıp milletvekili olabiliriyiz hesaplarını bırakıp, yürekleri yetiyorsa, Demokrat Parti Bayrağı ile Yalova’ dan milletvekili adayı olur, parti barajını aşıp, % 20 üzerinde oy alarak Ankara’ ya giderler.

,Ancak duyguları, akıllarının önüne geçmiş bu zevatlar, şu an ki yaptıklarının, ne siyasi partiler yasasına, ne de, parti tüzüğüne aykırı olduğunun farkında değiller.

TARAFIMA ULAŞMADI

Henüz görevden alındığıma dair evrak ve ekleri, tarafıma ulaşmadan, görevden alınmam ile alakalı, genel idare kurulunda yapılmış bir oylama bulunmazken, üzerinden iki genel kurul geçmiş olmasına rağmen, yetkisiz bir şekilde, 2017 yılında alınmış, geçersiz, başkanlık divanı kararına dayanarak, yazılmış bir evrak ile görevden alınmam hukuka aykırıdır.

Genel İdare kurulunda konu gündeme getirilmeden, kapalı zarf usulü oylama yapılmadan, üçte iki salt çoğunluk sağlanmadan, görev sürenin dolmasına sekiz ay varken, görevden alınmam hukuksuzdur ve bu kararı tanımıyorum.

Tek adam rejimine karşı, güçlendirilmiş parlamenter sistem söylemleri ile bir masa ya oturan Demokrat Parti Genel Merkezinin bu tutumu, söylemleri ile tutarsızlık göstermektedir.

Bu kararın altında imzası olanlar ile bayram sonrası, hukuki süreci başlatacağımın bilinmesini, siyasi partilerin hiç kimsenin keyfi kararlar alabileceği kurumlar olmadığını, il başkanlık makamlarının, genel merkezin keyfine göre, gel deyince gelinecek, git deyince gidilecek, makamlar olmadığını,   hatırlatır, saygılarımı arz ederim.

 Bayramdan sonra, bu hukuksuzluğa son vermek için yasal işlemler başlatılacak, sürecin siyasi ve ticari sebepleri, kamuoyu ile paylaşılacaktır.”      Dedi.                  

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: özsümer

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

20 Mayıs 2022 04:43
Yeni yonetim oy oranini yuzde 002 den kesin 003 bucuga cikartir, artist Barboros yeni bir filim ceker herhalde

Y. Demirbaş

02 Mayıs 2022 19:17
Yüzde 1 bile oy u olmayan bir partinin İl Başkanlığı ne kadar değerliymiş ya?****

Suat

02 Mayıs 2022 16:34
Sebepleri neymis acana anlayamadim, bir kisiyi gorevinden alirken insan bir sebep gosterir. Bayragi tasitacan oluyu diriltmek icin adam savasacak biraz killaninca seni gorevden aliyorum, neden?