Yalova da tarihi eser....

21 Mart 2022 20:04
Yalova da tarihi eser....

Şok baskınlar yapıldı

Aralarında Yalova’nın da olduğu, Aydın merkezli 11 ilde belirlenen adreslere tarihi eser operasyonu kapsamında eş zamanlı baskın yapıldı.

34 şüpheli gözaltına alınırken, gözaltına alınan kişiler arasında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü ve yardımcısının da olduğu açıklandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen 37 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Aydın, Ankara, Amasya, Aksaray, Karaman, Kayseri, Mersin, Muğla, Samsun, Yalova, Zonguldak illerinde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

MÜZE MÜDÜRÜ VE YARDIMCISI GÖZALTINDA

Operasyonda aralarında Aydın Arkeoloji Müzesi Müdürü A.Y. ve yardımcısı E.D'nin de bulunduğu 34 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 18. yüzyıla ait olduğu değerlendirilen bir heykel de satışa hazırlanırken ele geçirildi. Diğer 3 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: Tarihi eser...

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali y.

22 Mart 2022 17:19
Bugün Yalova için en önemli haber Belediye yolsuzluk davasının mahkemesi .. Ama sizin gazeteci olarak bundan haberiniz yok... Gazeteyi kapatın daha iyi... 1 hafta sonra mı vereceksiniz?