Yukarı Çık
Bakan "Yalova'da son 3 günde azalma var" demişti....Gevşedik...ve iddiaya göre Yalova da 137 hasta yurtta ve hastanede yatıyor.2 kişi de solunum cihazına bağlandı
29 Temmuz 2020 Çarşamba 10:22:56
65 kez okundu.
Sayı korkutucu...Ama bilen yok...

Sağlık Bakanlığı, 20-26 Temmuz tarihleri arasındaki koronavirüs verilerini açıklandı. Bakanlığın açıklamasına göre, Yalova'nında  bulunduğu  doğu Marmara bölgesinde  toplam vaka sayısı 24 bin 122’ye yükseldi. Son 7 gündeki vaka sayısı ise 508 oldu.

Bölge genelinde önceki haftaya göre ise vaka sayısında yüzde 8.5’lik bir düşüş yaşandı. Bölgemizde 26 Temmuz tarihi itibariyle, koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı ise 572’ye ulaştı. Veriler bölgesel açıklandığı için Yalova'da ki vaka ve can kaybı sayısı net olarak açıklanmasa da  iddiaya göre Yalova Devlet hastanesi ve Gökçedere'deki  öğrenci yurdunda toplam 137 testlerde pozitif çıkan hasta yatıyor.Yine iddiaya göre Yalova'da entübe hasta sayısı   iki.

AÇIKLAMADAN SONRA GEVŞEDİK

11 Temmuz da Sağlık Bakanı tarafından " Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova." diye açıklamasından sonra Yalova da halk gevşeyerek maske takmamaya  ve sosyal mesafeye uymadığını söyleyen duyarlı vatandaşlar,"Minibüsler tıklım tıklım.İnsanlar şoförlerle kavga ederek araçları dolduruyor.Sokaklarda maske takmayanlarla dolu.Bazı anneler kendileri maske takarken çocuklarını maskesiz dolaştırıyor.Topluma açık olan mekanlarda masalarda insanlar  nerde ise kucak kucağa.Göstermelik bir kontrol yapılıyor.Hastalık vatandaştan saklanıyor.Hastanelerdeki hastalıkları fısıltı gazetesinden duyuyoruz.Sanki Yalova'ya 2. dalga geldi.Ölenleri bilmiyoruz.Bir çok bölgede  valiler bölgeleri için açıklamalar yaparken Yalova valiliğinde ses çıkmıyor.Vali beyden sadece bakanın  "Yalova'da son 3 günde pnömoni hasta yok" açıklamasından sonra teşekkürü duyduk.Hastalığın başından beri Yalova halkı aydınlatılmıyor."dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.