Yukarı Çık
Gürel," Personel sayısınıdan dert yanmarken madem yönetim kurulu üye sayısını neden arttırdınız ?
19 Temmuz 2020 Pazar 16:23:03
99 kez okundu.
Mehmet Gürel topa tuttu...

Yabeltaş ve Hizmet A.Ş Genel Müdürü Celalettin Özel, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve şirket yöneticileri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında,Genel Müdür Özel,"Şirketlerimize katkısı olmayanların durumu gözden geçirilecek ve durumları masaya yatırılacak.Çalışma disiplinimize,performansımıza uyan varsa onlarla göreve devam edeceğiz.Şirketlerde liyakati olmayan insanlar çalıştırılmış,Kaynaklar yanlış kullanılmış, Yabeltaş A.Ş ve Hizmet A.Ş’nin toplamda 23 milyon TL borcu olduğun açıklamasından sonra basına bir yazılı açıklama gönderen CHP Yalova İl Başkanı  Mehmet Gürel," Sürekli geçmiş döneme eleştiri, sürekli suçlama. Geçtiğimiz 6 yılda siz o belediye meclisinde değil miydiniz? Vefa Bey tek başına mı geçirdi o kararları meclisten. Siz neye oy verdiğinizi bilmiyor muydunuz?CHP li gördüğünüz insanları işten çıkartmak istiyorsunuz.Bu nedenle algı oluşturuyorsunuz" dedi

Kararlar alınırken sizde o meclisteydiniz diyen Gürel," Yalova Belediyesi Başkan Vekili Sn. Mustafa Tutuk'un Yabeltaş ve Hizmet A.Ş. yönetimiyle beraber yaptığı acıklı basın toplantısını üzülerek izledim.

Öncelikle bilinmesi gerekir ki belediye şirketleri tamamen kar etme mantığıyla kurulmaz. Bu şirketlerin çoğu "Sosyal Belediyecilik Amacıyla" belediyenin gerçekleştiremeyeceği işleri yapmaya yönelik kurgulanır. Örneğin "Engelsiz Cafe Projesi". Burada nasıl öncelikle kara bakılır? Özel insanların aileleri olmadan da ayakta kalabilmeleri amacıyla eğitim aldıkları ve nitelikli personel çalıştırmayı gerektiren bir işletmede kar en son bakılacak şeydir.

"Ne yapalım şimdi! Engelsiz Cafe fazla kar etsin diye caddeye bakan kısmını dükkana çevirip Araplara mı kiralayalım?"Örneğin "Yürüyen Köşk". Yalova'nın en önemli markası. Ulusal ve uluslararası ziyaretçi çekme kabiliyetinden dolayı Yalova'nın en önemli "itibar noktasıdır". Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyaya çevrecilik dersi verdiği bir emanettir. Burada nasıl sadece kar odaklı bir hizmet anlayışı olabilir? Siz 1150 odalı Saray yapıp günde yaklaşık 5 milyon TL. , yılda yaklaşık 2 milyar TL. harcama yapacaksınız, bu şaşalı ve lüks giderleri eleştirdiğimizde "itibarda tasarruf olmaz" diyeceksiniz, Yalova'nın itibarına gelince tasarruf yapmalıyız, kar etmeliyiz diye yakınacaksınız.

NE GÜZEL VALLAHİ...!

"Sarayın harcamalarına gelince itibar, Yalova'nın itibarına gelince tasarruf". Ne güzel vallahi.

Biz bu belediyeyi AKP yönetiminden seçimle aldık bunu kimse unutmasın. 2019 yılının ilk bilmem kaç ayını karşılaştıracağınıza geri dönüp 2014 seçimlerinde bu şirketleri biz kaç milyon borçla almışız, işletme zararları yıllara göre nasıl değişiyormuş onu anlatın. Ayrıca bizim yönetim sürecimizde çalışanların maaşları zamanında tıkır tıkır ödenmiştir.

YAPAMIYORLARSA BIRAKSINLAR

"Şimdi maaşları ödemekte zorlandıklarını söyleyenler yapamıyorlarsa bıraksınlar. Belediye Başkanımızın hukuken görevine yeniden döneceği tarihi beklemesinler ki, tekrar bizim yönetimimizde çalışan emekçiler maaşlarını eksiksiz ve zamanında almaya devam edebilsinler."

Sürekli geçmiş döneme eleştiri, sürekli suçlama. Geçtiğimiz 6 yılda siz o belediye meclisinde değil miydiniz? Vefa Bey tek başına mı geçirdi o kararları meclisten. Siz neye oy verdiğinizi bilmiyor muydunuz? Bu belediye, sizin meclisteki sayısal çoğunluğunuz tarafından yönetildi ve o meclis kararlarının hepsinin altında sizin de imzanız var unutmayın.

Açıkça söylesenize şirketlerden CHP'li gördüğünüz çalışanları atmak için kamuoyunda bir algı oluşturmaya çalışıyoruz diye. Ayrıca belediyede DİSK'e bağlı çalışanları Hak-İş'e geçmeye zorlamak için nasıl baskılar uyguladığınız, nasıl üstü kapalı tehditlerde bulunduğunuz da herkes tarafından duyuluyor merak etmeyin.

O ZAMAN YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISINI NEDEN ARTTIRDINIZ?

"Madem personel masraflarınız fazla, o zaman ne diye yönetime geldiğinizde şirketlerin yönetim kurulu üyesi sayılarını arttırdınız? "

KAÇ PARA ALIYORLAR AÇIKLAYIN

Açıklasanıza isim isim kim ne kadar aylık para alıyor diye. Ama onlar alınca fazla harcama olmuyor değil mi?Bu konuda mevcuttaki yöneticilerin öğrenmeleri gereken şey belediyelerde herşeyin kar amaçlı yapılmadığıdır.

"Amaç sadece kar etmek olsa Yalova Belediyesi öncelikli sosyal amaçlı çalışmalar yapacak bu şirketleri kurmak yerine gider "Kimya Fabrikası" açardı. Çok para kazanırdı."O yüzden bir konuda acıklı Türk filmleri havalı basın toplantısı yapmadan önce o konuyu her yönüyle değerlendirmeniz gerektiğini unutmayın."dedi

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.