Yukarı Çık
Bağatar," Kesinlikle bu bahsettiğimiz projelerin hepsi gerçekleşecek "
6 Temmuz 2020 Pazartesi 11:03:45
98 kez okundu.
NETLEŞMEDEN AÇIKLAMA YOK

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Revizyon Gazetesine  verdiği açıklamada Yalova'ya gelecek yatırımlarda rantın "R" yok diyerek,yıkılan binaların yerine" şunu bunu yapalım değil,yeşil alan veya otopark yapıyoruz" dedi.

YAPABİLECEKLERİMİZİ SEÇTİK

 Kesinlikle bu bahsettiğimiz projelerin hepsi gerçekleşecek diyen Bağatar," öncelik olarak onu söyleyeyim çünkü bu ve buna benzer birçok proje vardı. İçinden yapabileceğimiz projeleri seçtik, bunların üzerine yoğunlaştık.Şimdi tabi burada en önemli olan şey şuydu; Sayın Bakanımız çok güzel bir müjde verdi. Kentsel dönüşüm. Birincisi Roman Mahallesi dönüşmeye başlıyor. İkincisi ise bizim idareciler olarak en büyük vazifemiz şehrimizi depreme karşı hazırlamak. Şu ana kadar yapılması gereken fakat yapılmayan birçok şey var depremsellik anlamında..

Sayın Bakanımız burada hükümetimiz'inde desteğini bize vereceğini söyledi. Bu çok çok önemli bir gelişmeydi. Gerekirse bu istimlakler konusunda işte imarla ilgili uygulamalar konusunda ekibine talimat verdi, dedi ki; “Yalova’dan gelen talepleri bizzat değerlendirin, takip edin, Yalova’nın depremsellik konusunda aşama katetmesini istiyorum” dedi. Bu bizim için çok çok önemliydi.

ANKARA İLE TRAFİĞİMİZ  DEVAM EDECEK

Bana göre bu tabi tek hamlede bitecek bir iş değildi, diğerlerine talimat verdi yapılacak.Mesela Valilik binası, Belediye binası gibi ama bunun yanında da Allah muhafaza şehrin idarecilerinin en büyük vazifesi şehrimizi olası deprem, doğal afet gibi konularda hazırlığı tahsis etmek. İnşallah Belediye Başkanımızla kafa kafaya vereceğiz ‘neler yapabiliriz’ diye ve kısa zamanda bu depremsellik anlamında kentsel dönüşümde yol alacağımızı ümit ediyorum.

“Burada özel bir gayret sarf ediyorum.Bütün Bakanlarımızı tek tek aradım ve hepsinden randevu aldım, tüm Bakanlarımızı Ankara’ya ziyarete gidiyorum. Ankara’ya ziyarete gittiğimde de Sayın Bakanlarımızı Yalova’ya davet ediyorum, yerinde konuları incelemeleri, görmeleri için.

NETLEŞMEDEN AÇIKLAMA YOK

 Mesela Çevre ve Şehircilik Bakanımızla daha önce görüştüğümüzde zaten bu konularla ilgili belli bir yol kat etmiştik. Ama dedim ki; ‘Özellikle siz gelin yerinde görün ve müjdeleri siz verin Yalova halkına.’ O yüzden farkındaysanız bazı konularda soruyorsunuz tam netleşmeden basın açıklaması yapmıyorum. Şimdi Bakan Bey’in ağzından çıkan herşey yüzde yüz yerine gelecek inşallah..

Daha sırada diğer Bakanlarımızda var. İnşallah Kabinedeki Bakanlarımızın büyük çoğunluğunu önümüzdeki birkaç hafta ve ay içinde Yalova’ya davet ediyorum.

 “Sayın Bakanımız özellikle şunu söyledi… Biz vicdani olarak şehrimize olan vazifelerimizi yerine getiriyoruz yani bakın şehir merkezindeki Valiliğin, Emniyet Müdürlüğü’nün yıkılması, buralarda kesinlikle en ufak bir rantın R’si bile geçmiyor. Bilakis yıkılan binaların yerine şunu yapalım bunu yapalım değil, yeşil alan, park yapıyoruz.

GERÇEK İHTİYAÇLARI YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bundan sonra trafiği rahatlatmak anlamında yeraltı otoparkları yapacağız. Yani tamamen bunları öncelikle vatandaşımızın siyasetten ziyade gerçekten ihtiyacı olan şeyleri yapmaya çalışıyoruz.Tahmin ediyoruz ki; Yalova seçmeninin ne kadar bilinçli olduğunu da görüyoruz seçimlerde. Vatandaşta bunları görecektir diye tahmin ediyorum.” dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.