Yukarı Çık
İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar," Bakanı herhalde yanlış bilgilendirmişler"
5 Temmuz 2020 Pazar 16:08:39
75 kez okundu.
Dün Yalova'ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un , Yalova ile ilgili açıklamalarına ilk karşı görüş İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar'dan geldi..

Tatar Bakana Ankara'da Yalova’dan giden bilgilere göre bu seçimleri yaptığı ama yanlış bilgilendirmeler sonucu yanlış yer seçimleri ve yanlış kararlar verildiğini görmüş bulunulduğunu söyledi.

"Yalova'ya yapılacağı açıklanan yatırımların her zaman yanındayız" diyen İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar," Valilik ve belediye binası kaldırılarak üstü yeşil alan altı katlı otopark alanı olacakmış .Doğru ve yerinde bir karar .Ama valiliğin ve belediye binasının yer seçimi yanlış.Bahçelievler yapılaşmanın bitmiş olduğu bir mahallemiz. Burada kentsel dönüşüm planlanıyor .Bırakın bu alanda Yalovaspor tesisleri ve amatör spor sahaları var .Yalova belediyesinin bu alanda  9100 m2  alanı var. Orasını da Yalovaspor kullanıyor. Bir gazetecinin" Yalovaspor buradan çıkartılacak mı ? sorusuna Bakan "Hayır" dedi. O Halde bu 9100 m2 lik alandan başka stad çevresinde nerede belediyenin yeri var ? Demek Yalovaspor buradan başka bir yere taşınacak.Yapılacak binalar için bu alan yeterli değil .Acele ile bütüne bakılmadan verilmiş bir karar .Unutmamak gerekir ki bu alana ait mahkeme kararları da var.

NEDEN İLLE ŞEHİR MERKEZİ ?

 Trafik yoğunluğu ve insan yoğunluğunu kaldırmaz. Bu yüzden Bursa yolu üzerinde şu anda hastane yapılan alanla jandarma arasında bulunan mülkiyeti hazineye ait alana valilik ve belediye binaları yapılabilir .Çünkü bütünden bakınca Yalova o aksta büyümeye başlamıştır .Vatandaş için Şehir merkezinde Su ve belediye vergilerinin  alınacağı vezneler açılabilir.

DÖNÜŞÜM TOKİ İLE YAPILMALI

 Ada bazında Kentsel dönüşüm doğru ,ama bunu vatandaşa ve müteahhitlere bırakmak yanlıştır.Eyer Yalova’ya gerçekten hizmet etmek istiyorlarsa bu dönüşümü çevre şehircilik bakanlığı kontrolünde TOKİ eliyle yapmalılar.

MİLLET BAHÇESİ YANLIŞ  ALAN

  Millet bahçesi yapmak istedikleri alan seçimi yanlıştır . Bunu defalarca dile getirdik .Çünkü bu alan Araştırma enstitüsü çalışmaları için çok önemlidir . Burada yapılan bitkilerin deneme çalışmaları için bu alan kullanılmaktadır.

BAKANI YANLIŞ BİLGİLENDİRMİŞLER

 Gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Yalova’dan giden bilgilere göre bu seçimleri yaptığı, ama yanlış bilgilendirmeler sonucu yanlış yer seçimleri ve yanlış kararlar verildiğini görmüş bulunmaktayız. Buradan sayın valiye vekil belediye başkanına atanmış bürokratlara ve AKP yöneticilerine tavsiyemiz yapmak istedikleri yatırımlar ve çalışmalarla ilgili resmin bütününe bakmalarıdır. Boş buldukları her alanla ilgili buraya da bir şey yapalım mantığı doğru değildir. Güzel bir atasözümüzle kendilerini uyarıyorum . Kırk bileşende bir bilene danış derler. Bizim uyarılarımız çok sevdiğimiz ve yaşamımızı sürdürdüğümüz Yalova kentimizle ilgilidir."dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.