Yukarı Çık
Yalova belediyesi ile ilgili Yolsuzluk dosyası tamamlandı.
24 Haziran 2020 Çarşamba 10:38:34
164 kez okundu.
Kılıçdaroğlu Başkanına sahip çıktı...

Yalova daki bir  sosyal medyada yayınlanan Yalova Belediyesinde yaşanan yolsuzluk ve zimmete para geçirme operasyonları kapsamında tutuklanan ve tutuksuz yargılanan kişiler hakkında Yalova Cumhuriyet Savcısı, 156 sayfalık iddianameyi hazırladığı, Savcılık tarafından hazırlanan  iddianamede "Belediye Başkanı Vefa Salman'ın da yolsuzluk ve zimmete para geçirme olaylarında etkisi olduğu iddia edildi.

Sosyal medyada yayınlanan yazıya göre , Savcılık tarafından hazırlanan 156 sayfalık iddianamede "Belediye Başkanı Vefa Salman'ın da yolsuzluk ve zimmete para geçirme olaylarında etkisi olduğu ve sorumlu olarak yargılanması "iddia edildi. Savcılık tarafından hazırlanan iddianame Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesine teslim edildi.

MAHKEME HEYETİ DEĞİȘTİ

Yaz Kararnamesi ile 2. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimleri ve Savcısı da tayin oldu. Görevine başlayacak olan yeni mahkeme heyeti Dosyayı inceledikten sonra yargılamaya başlayacak.

KILIÇDAROĞLU AÇIKLAMA YAPTI

 Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımızın elini kolunu bağlayarak çalışamaz duruma getirmek istiyorlar. Yargı aracılığıyla belediyelerimize kumpas kuruyorlar; amaçları rantı almak" ifadelerini kullandı. Vefa Salman'ın İdari mahkemeye açtığı yürütme davasını kazanmasın diye ağır cezada açtıkları dava ile bekleteceklerini ifade etti.

SALMAN'A SAHİP ÇIKTI

Kılıçdaroğlu ,"Hükümet iki açıdan sıkıştırıyor. Gerçekten belediye başkanlarının elini kolunu bağlamak istiyor ama belediye başkanlarımız bunu kavgasız dövüşsüz aşıyorlar.

 İkincisi ise savcılar aracılığıyla belediye başkanlarının üzerine gitmeye çalışıyorlar; baskı kuruyorlar. Yargıyı maşa olarak kullanarak CHP'li belediyeler üzerinde baskı kurmak istiyorlar.

Mesela Yalova Belediye başkanımız. İhbarı yapan kendisi, kendisinden önce başlayan uygulama. Kendisinin de o işin içinde olduğuna dair hiçbir delil yok ama sırf Sarayın talebi doğrultusunda bir numaralı sanık olarak ağır cezaya verildi.

 Hiçbir delil yok ortada. Niçin bir numaralı sanık gösterildi? İdare mahkemesini kazanmasın diye... Açtığı davayı göreve iade davasını, mecburen ağır cezadaki davanın sonuçlanmasını bekleyecek. Böylece uzun yıllar ya da uzun süre belediye başkanlığı yapamayacak. Böylece belediye başkanlarımıza bir kumpas kuruyorlar. Yargı aracılığıyla kuruyorlar bu kumpası. Biz bunun da farkındayız.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.