Yukarı Çık
Baro başkanlarına karşı koyulan bu engel tüm Avukatlara ve pek tabi savunmaya ve adalete karşı koyulan bir engeldir.
22 Haziran 2020 Pazartesi 18:46:03
182 kez okundu.
Avukatlar basın açıklaması yaptı

Polisin baro başkanlarının 'Savunma Yürüyüşü'nü engellemesine tepki gösteren Yalova'lı  avukatlar basın açıklaması yaptılar, Yapılan açıklamada, "Vatandaşın savunma hakkına göz diken bir ülkede adalet olur mu? Adaletin olmadığı yerde mülk, huzur ve refah olur mu? Baro başkanları yürüyüş yaptılar ancak polis barikatlarıyla durduruldular. Bu demokrasi tarihinde hem de yargı tarihinde kapkara bir gündür..

Baroların işlevsizleştirilmesi amacıyla yapılması planlanan yasa değişikliğine karşı Baro Başkanlarınca Ankara 'ya düzenlenen savunma yürüyüşü Anayasa ve temel hukuk ilkelerine aykırı bir şekilde engellenmiştir.

Barolar, avukatlar temel hak ve özgürlüklerin teminatıdır ve hiç bir anlayış, baskı ve zorbalık baroları, avukatları görevlerinden, sorumluluklarından alıkoyamaz. Avukatlar her zaman adil yargılamanın tarafı ve ayrılmaz parçası olmuş, düşüncelerini her zaman özgürce söylemiş, savunmuştur. Bundan sonra da söylemeye ve savunmaya devam edecektir.

Baro başkanlarımız her ilden yüzlerce ve binlerce avukatı temsil etmektedir,

Baro başkanlarına karşı koyulan bu engel tüm Avukatlara ve pek tabi savunmaya ve adalete karşı koyulan bir engeldir.

Baroları susturmak, çocukları, kadınları, ağaçları, parkları, kentleri, adalete erişimde dezavantajlı tüm grupları, yani bütün ülkeyi susturmak, Hukuk devletinin son kırıntılarını yok etmek ve ülkemizde insan onurunun güvencesi olan tüm kaleleri yıkmak anlamına gelmektedir.

Bizler, en zorlu koşullarda halkımıza ses olmak için  mücadeleyi sürdürecek, Hukuktan başka kimsesi olmayan herkes adına hiç yılmadan umudu savunmaya devam edeceğiz."dediler.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.