Yukarı Çık
Haydarpaşa garının ihalesine Yalova AK Parti milletvekilininde adı karışınca,yalanlama geldi
20 Ekim 2019 Pazar 13:03:27
281 kez okundu.
Büyükgümüş,"İftira"

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri elendi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'a yakın olduğu iddia edilen  Hezarfen Danışmanlık şirketi ihaleyi aldı.

Bu ihaleden son ra Sosyal Medyada Yalova AK Parti Milletvekili,AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüşün'de adı geçti.Sosyal Medya da Yalova milletvekilinin gizli ortak olduğu iddia edildi.

"Kulis Kuşu" adlı twitter hesabından yapılan yayında," Hazerfen Danışmanlık'ın Yalova'nın Kadıköy beldesinden   H.Avni Önder'i,n dışında gizli ortağı olduğu iddia edilen isimler şöyle:AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş,AK Parti eski Gençlik Kolları başkanı Melih Ecertaş,Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız,AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan"

HAYDARPAŞA'da ne oldu?

 İstanbul Belediyesinin ihaleye sokulmamasından sonra  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştiraklerinin hukuksuzca elendiğini söyledi ve çok sert tepki gösterdi.

Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki 4 şirket ise ihalede aylık 100 bin TL teklif sunmuştu. İhaleye konsorsiyum oluşturarak giren İBB’nin dört iştiraki aylık 100 bin TL teklif verebilirken, Hezarfen Danışmanlık şirketi aylık 300 bin TL teklif vermişti.

İhalede en yüksek teklifi veren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nin sahibi Hüseyin Avni Önder aynı zamanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde oldu Okçular Vakfı’nın (Tekkesi) eski genel müdürü. AK Parti’nin gençlik kollarında yetişen Önder bir süre İstanbul Belediyesi’nde de çalıştı. Daha sonra ticarete atılan Önder 2017 yılında 10 bin TL sermaye ile Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nin 2018 yılında ise 200 bin TL sermaye ile Guguk Doğa Sporları Limited Şirketini kurdu. 

SAHTE HESAP....

Sosyal Medya'da AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanları ile adı geçmesi üzerine AK Parti Yalova Milletvekili ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş Çınarcık Revizyon gazetesi  Genel Yayın Yönetmeni Hakan Korkmaz'a  verdiği açıklamada iddiaları sahte bir hesaptan yapıldığını söyleyerek," Başkaları da bu iddiayı bana yolladığı için haberim var.Çirkin bir iddia.Gençlik Kolları 1.2 milyon üyesi bulunan büyük bir ailedir.Bir takım ziyaretlerde çekilmiş fotoğraflara dayanılarak ortaya atılan bu iddialar iftiradır.

Beyoğlu Belediye Başkanı’nı ziyarete gittik. Ziyaretteki herkesi de oraya ortak yapmış.  Ziyarette  arkadaşımız , Hüseyin Avni Önder’de vardı . Nereden ne alaka, nasıl oluyor bu işleri anlamak mümkün değil.Bir tane sosyal medya hesabı açıyorlar kim olduğu belli değil. İftira atıyorlar insanlara." dedi...

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.