Yukarı Çık
Foça'dan CHP li eski belediye başkanı Yalova'ya getirildi
2 Ekim 2019 Çarşamba 20:55:41
300 kez okundu.
AK Parti,"Yalova da adammı bulamadınız?

İzmir'in Foça Belediyesi’nde 3 dönem belediye başkanlığı yapan ve genel merkez tarafından tekrar aday gösterilmeyen Gökhan Demirağ Yalova’ya transfer oldu. Eski Başkan Gökhan Demirağ’ın Yalova Belediyesi'nde kurulan personel şirketinin başına geçmesini Vefa Salman istedi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın teklini ise Gökhan Demirağ kabul etti.Yalova yerine İzmir'den eski CHP li belediye başkanın Yalova belediyesine ait olan bir şirketin başına getirilmesine AK Parti'den tepki geldi.

SALMAN BAŞKANIYDI

YABEDAŞ adlı yeni şirket 200 bin TL sermaye ile kurulan ve sadece işçilerin kadrolanması için değil, diğer belediyecilik işlemlerinde de hizmet veriyor. Şirketin %100'ü belediyeye ait olan ve şirketin başkanı da Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman olmuştu.

DEMİRAĞ KİMDİR?

Eski  Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, 11 Ağustos 1973 tarihinde Foça'da doğdu. İlkokulu Bilecik'te, Ortaokul ve Lise eğitimini Foça Cemil Midilli Lisesi'nde tamamladı. Gökhan Demirağ, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden 1994 yılında mezun oldu. Gökhan Demirağ askerlik görevini Diyarbakır - Silvan'da yaptı. Gökhan Demirağ, 1997 yılında ziraat mühendisi Derya Hanım ile evlendi. 1999 doğumlu Gülin isminde bir kızları var. 2004 – 2009, 2009 – 2014 yılları arasında ve 2014 yılında yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilen ​Gökhan Demirağ, 3 dönemdir Foça Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.4. Dönem için Genel merkez aday göstermedi.

AK PARTİ İL BAŞKANI SORDU

Yalova Belediyesine ait şirketin başına eski Foça Belediye başkanın getirilesi üzerine kısa bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar," Yalova'da çok sayıda beyaz yakalı,kariyer sahibi iş bekleyen insan varken Yalova dışından İzmir'den insan getiriyorlar.İnsanın aklına soru işaretleri geliyor.Acaba Yalova halkıyla paylaşmak istemedikleri bazı hususlar mı var.? Hep bu sorular geliyor."dedi...

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.