Yukarı Çık
Dikkat : İstanbul'da elektrik kesintisi !
22 Haziran 2015 Pazartesi 13:56:43
99500 kez okundu.
Kent içi ulaşımda metro, tramvay ve tren seferleri yapılamayacak, fabrikalarda çarklar duracak, hastanelerde sağlık hizmeti aksayacak.

Yaklaşık 1.5 saat sonra, arızanın giderildiği yerlere elektrik verilmeye başlandı. Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'nin 'sistem arızası' olarak açıkladığı kesintiler saat 10.36.'dan itibaren önce batı illerinde başladı domino taşı gibi bir saat içinde tüm illere yayıldı. Önce tüketimin fazla olduğu, ardından küçük yerleşim merkezlerinde elektrikler kesildi. Saat 11.30'a kadar tüm illerde elektrikler kesildi.

ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK?
Ulaşım başta olmak üzere yurt genelinde hayat adeta durdu. Binalarda asansörlerde kalanlar oldu, metroda kalanlar ilk çıkışa kadar yürüdü. Jeneratörü olmayan hastanelerde ameliyatlar yapılamazken, sağlık ve eğitim hizmetleri aksadı. Elektriklerin kesilmesi en çok sanayi kuruluşlarını vurdu. Fabrikalarda çarklar durdu, işletmelerde faaliyetler aksadı. Gümrük kapıları başta olmak üzere jeneratör olan yerlerde hizmetler sürdürüldü.

BU İLÇELERDE ELEKTRİK YOK
Enerji Bakanı Taner Yıldız, Slovakya'da yaptığı açıklamada İstanbul'un yüzde 90'ına elektrik verildiğini açıkladı ancak ilçelerden gelen haberlere göre, bir çok yerde halen elektrik yok.

İstanbul Avrupa yakasında Beyoğlu, Ataköy'de, Zeytinburnu ve Sarıyer Maden Mahallesi ve Esenyurt Fatih Mahallesi ile Anadolu yakasında ise Kadıköy, Maltepe gibi ilçelerde elektrik kesintisi sabah 10:30'dan beri sürüyor.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.