Yukarı Çık
.
30 Temmuz 2020 Perşembe 19:17:38
1137 kez okundu.
Son günlerde Yalova da Korona vakaları arttı.En yoğun yerler ise tersaneler bölgesi.

Yalova'da  son günlerde korona vakalarının artı iddiası ile ilimiz çalkalanırken yetkililer hala suskun.Dün itibarı ile taburcu edilen hastalara rağmen Termal deki öğrenci yurdunda  ve Devlet hastanesinde kalanların sayısı toplam 140 ulaştığı ve 2 kişinin yoğun bakımda yattığı,bir günde 25 kişide korona görüldüğü,iddiasından sonra diğer bir iddia da ise dikkat Altınova'daki tersanelere çekildi.

İddiaya göre tersanede çalışan bir işçi koronadan hayatını kaybederken vakaların büyük oranda tersanede çalışanlarda görüldüğü belirtildi.

POZİTİF ÇIKTI

Yalova'nın Altınova ilçesinde bulunan tersanelerde çalışan bazı işçilerin korona virüs testi pozitif çıktı. Bu durum tersanelerde çalışan diğer işçilerin de panik yaşamasına sebep oldu.

İddiaya göre, tersanelerde çok sayıda  işçide, ortaya çıkan belirtiler sonrasında alınan örneklerde korona virüs pozitif çıktı. Bunun üzerine bu noktalarda çalışan diğer işçiler ise panik yaşadı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken korona virüs tespit edilen işçiler ile onların temas ettiği kişilerin belirlenmesi ve karantinaya alınması işleminin ise sürdüğü öğrenildi.

DÜĞÜNLER SERBEST KALDI....SOSYAL MESAFE  LAFTA KALDI...

Yalova sokaklarında maskesiz ,düğünlerde sosyal mesafesiz oyunlar olurken Yalova Valiliği "toplu taziyeyi" yasakladı.Kurban Bayramı süresince bayramlaşma, düğün, nişan ve benzeri merasimler ile sosyal faaliyetler sırasında sosyal mesafe, maske kullanımı ve el yıkama kuralına uyulması uyarısına,

 Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, güvenli mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, virüsün bulaşımını ve yayılımını engellemek amacıyla toplu taziye ziyaretlerinin yasaklanmasına karar verilmiştir.

 Alınan tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282.nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine ,aykırılık durumuna göre,kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılarak,konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195'nci maddesi kapsamında gerekli adli işlemin başlatılması başlatılması kararlaştırılmıştır." denildi....

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.