Yukarı Çık
.
1 Temmuz 2020 Çarşamba 12:49:05
4504 kez okundu.
10 günde sadece 136 kişiymiş!...Oysa sokaklarda maskeler aksesuar olarak kullanılıyor...

Dünyayı sarsan ve birçok ülkede başlayan 2.dalga  koronavirüs salgını sonrasında Türkiye'de birçok ilde maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilmesine rağmen tedbirlerde gevşemeler başladı.

Bu gevşemelerin görüldüğü illerden bir de  Yalova.Yalova cadde ve sokaklarında  çok sayıda vatandaş,maskeleri çene altı,kol ve kulakta aksesuar olarak kullanıyor.

81 İlde başlayan zorunlu maske takma kararına rağmen kontrollerinde gevşek olması, duyarsız vatandaş sayısını arttırdı.Bunda en büyük etkende ilimizde vaka ve ölüm sayılarının açıklanmaması en büyük etken. Yaklaşık on günde ise ilimizde sadece  136 kişiye toplamda 122 bin TL'lik ceza kesildi.

Yalova İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bilindiği üzere maske takmayı zorunlu kılmış, cezasını ise 900 TL olarak belirlemişti.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti. Bakanlık genelgesi doğrultusunda 22 Haziran'dan itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmaya başlanmıştı.

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.