Yukarı Çık
.
15 Ekim 2019 Salı 09:31:03
741 kez okundu.
Deprem bölgesine 7-8 kat konut....

Bir müddet önce Kaytazdere belediye başkanı Al Kangal'ın  açıkladığı "229 konutluk toplu konut projesinin" imarı olmayan bir yere ve 7 kat olarak yapılacağı iddia edildi. Bu proje ile ilgili AK Parti Altınova İlçe Teşkilatında bir basın toplantısı düzenlendi. AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve Kaytazdere Belediye Meclisi AK Parti Meclis sözcüsü Osman Reyhan’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda konutların yapılacağı alanın imarsız olduğu dile getirildi. Konuyla ilgili şok açıklamalarda bulunan AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, “Kaytazdere beldemizde önümüze gelen bir tablo var. Bu tablo bizi memnun etmedi ve yanlış geldi."dedi

KAYMAKAMLIK EL KOYDU

Kaytazdere beldemizde imarı olmayan bir yerde belediye tarafından konut yapılıyor. Bu konuya Altınova Kaymakamlığı el koymuştur. Hukuki boyutu da başladı. Burada halk olarak ucuz bir mal bulunca aslını astarını sormadan almak isteriz. Yarın burada vatandaşlarımız ucuz daire alırım hesabına giderlerse dönüp dolaşıp gelecekleri kapı yine bizim kapıdır. Biz de halkımızın mağdur olmaması için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duyduk. Asla ve asla belediyeyi kötülemek için konuşmuyoruz. Biz yasalara uygun şekilde bir bina yapılmasını isterdim. Biz hiçbir zaman farklı siyasi görüşteki bir belediye ve vatandaşı ötelemedik. Ancak ortada yanlış bir durum var ve bu durumdan vatandaşımızın haberdar olması lazım.

DEPREM BÖLGESİNE 7-8 KAT

 Vatandaşlar hayali ihracat boyutundaki bu projeden daire almasınlar. İmar olsa bile deprem bölgesi olan bir yerde 7-8 kat bina inşa etmek ne derece doğrudur bu da tartışılır. İmarı olmayan bir yere 7 kat konut projesi yapılıyor. Bu da aklımıza farklı şeyler getirdi. Yapılan her düzgün şeye destek veririz. Bizim amacımız vatandaşı bilgilendirmek ve imarsız bir alanda 7 kat binanın inşa edilemeyeceğini duyurmak ve vatandaşın buradan daire almamasını sağlamaktır” dedi.

İNSANLARI DOLANDIRACAKLARINI DÜŞÜNÜYORUM

AK Parti Kaytazdere Belediye Meclisi sözcüsü Osman Reyhan ise, “Beldemizde imar durumu %25 ve 3 kattır. Şu anda imarsız yerlere yaklaşık 9 kat %80 imar verilmektedir. Böyle bir şeyin olması mümkün değildir. Ne Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve ne de İl Gıda ve Orman Müdürlüğünden izin alınmamıştır. Hatta bu yerler alınırken imarsız yerlerde hisse satışı yapılamazken, imarsız yerlere hisse satışı verildi. Bazı parseller 9 kişi, bazı parseller 10-15 kişi hisse ile aldılar. Bunun üzerine binaları yapmak için de müracaat ettiler. Ben inanmak istemiyorum ama insanları bina yapılıyormuş gibi davranıp insanları dolandıracaklarını düşünüyorum. Böyle bir yapılaşmanın olmayacağını kendileri de biliyorlar” dedi.

KANGAL'da açıklamada bulundu

AK Partililer tarafından suçlanan Kaytazedere Belediye Başkanı Ali Kangal ise basına gönderdiği yazılı açıklamada,7-8 kat ve iddia edilen konulardan bahsetmezken," Daha önce söz verdiğimiz gibi, ekonomik ve kaliteli konutların yapımı için de yetkili firma ile sözleşmemizi yaparak, kamuoyuna duyurmuştuk.  Yetkili firma ile yapmış olduğumuz sözleşmenin şartlarına göre;

Konut teslim süresi  20 ay.Süreç belediyemizin kontrolü altındadır..Her konut için baş vuru bedeli 20 bin liradır..Kalan ödeme tapu devri yapıldığı zaman olacak.

Peşin ödemelerde % 3 indirim yapılacak.

 Yapılan sözleşme, çok şeffaf ve hiçbir spekülasyona yer vermeden,   tüm süreç ve ödemelerin belediyemiz kontrolünde olduğunu gösterdiği aşikârdır.

BİLGİSİ OLMAYANLAR

 Buna rağmen, konu ile ilgili hiç alaka ve bilgisi olmayan herhangi bilgi talebinde bulunulmadan, araştırılmadan ülkemize maal olmuş kurum ve şahısların gerçekten uzak beyan ve söylemlerde bulunmasını üzülerek görmekteyiz.

Tarafımızca Projeye ait görseller paylaşılıp yayınlandığı herkesin bildiği, bilebileceği gibi, Projemizle ilgisi olmayan görsellerin paylaşımı, projenin sanki denizin içindeymiş gibi gösterilmesi komik, komik olduğu kadar da her şeyin en iyisine layık olan halkımızın bu imkânını yalan ve tutarsız söylem ve inşaat projemizle ilgisi olmayan, nasıl bağ kurduklarını anlayamadığımız belgelerle ne yapılmak istendiğini,  Bölgemize ve bu açıklamalara ortak olan kurum ve kuruluşlara yapılacak en büyük kötülüktür.

Alelacele açıklama

Projemizle ilgili diğer mesnetsiz iddiaları, Çevre ve Şehircilik il müdürlüğümüz ile koordineli şekilde araştırma ve çalışmalarımız devam etmektedir. Buna karşın neden alelacele açıklama yapıldığı da anlaşılamamıştır.

Ülkemiz kanun ve yönetmeliklerine uygun olmayan iş ve işlemlerin yapılamayacağını, ülkemize, kamuya 0(sıfır) maliyet ile depreme dayanıklı yapılar kazandırmak amacıyla,

Tüm sürecin belediyemiz kontrol ve ukdesinde olan , daireler teslim alındıktan sonra ödemesi yapılacak bir projede, halkımızın mağdur edileceği gibi mesnetsiz iddiaları şaşkınla karşılıyoruz.

  Halkımıza hizmet etmeye yönelik yaptığımız projeleri engellemeye çalışan kurum ve kuruluşları siz sayın halkımızın bilgisine sunarken, yargı yolu ile de hakkımızı arayacağımızı belirtmek isteriz. Tüm bu yapılan haksız ithamlara rağmen  Kaytazderemizin çehresini değiştirmeye, bir rant oluşacaksa bunu gerçek sahipleri halkımızla paylaşmaya devam edeceğiz."dedi...

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.