Yukarı Çık
.
8 Ekim 2019 Salı 15:02:08
377 kez okundu.
Yalova belediyesi İl deki reklam tabelalarını kullanma ve kiraya verme işletmeciliğini alan firmanın sözleşmesini tek taraflı fes etti.

2012 Yılında Yakup Koçal döneminde ilde bulunan  Billboard,otobüs duraklarında reklam tabelalarını işletme  hakkını alan  Bilgili Medya'nın 10 yıllık sözleşmesi 2 Ekim tarihi itibarı ile Yalova belediyesi tarafından fes edildi.

Hakkında FETÖ soruşturması yapıldığı şirketin durumu geçen aylarda yapılan belediye meclis toplantısında konunun araştırılması için  komisyona havale edilmişti.

Komisyon, Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda FETÖ ile ilgili bağlantısı olduğu Yalova belediyesine bildirilince, yasalar gereği Yalova belediyesi sözleşmeyi tek taraflı fes etti.Dün yapılan belediye meclisinde söz alan belediye başkan yardımcısı Avukat Cevdet Bekler söz alarak konu hakkında belediye meclis üyelerine bilgi verdi.

Bekler," 2012 yılındaki yönetim bu ihaleyi alan bu firma halen faaliyetini devam ettiriyor.2017 yılında yapılan bir yazışmanın cevabı geçte olsa geldi. Yine ,Eylül ayında gerekli yazışmalar yapılmış ve  yapılmaya devam etmektedir. 30 Eylül 2019 tarihli FETÖ ile irtibatlı olduğuna dair bilgi geldi. Soruşturmayı sürdüren İstanbul 'daki Cumhuriyet Savılığına ve Yalova Cumhuriyet savcılığına bilgi verilecek.2 ekim tarihi irtibatı ile sözleşme fes edildi." dedi.İddiaya göre 2012 yılında Yalova belediyesi ile anlaşma yapan Bilgili medya daha sonra Alyans, kitlesel iletişim sürekli adı değişmiş

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.