Yukarı Çık
.
6 Ekim 2019 Pazar 10:05:12
729 kez okundu.
Bisikletlere ne oldu ?

Seçim öncesi  AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar'ın  "Vefa Salman, gönderilen bisikletlerin Yalova Terminalinde bir depoya indirilmesi talimatı verdi. 3 yıldır bu depoda bekletilen bisikletler, şimdi ise seçim malzemesi oluyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi kolları sıvayan başkan, bisikletlerin üzerine "Yalova Vefa'sıyla güzel" yazdırdı. Salman, isminin yazılı olduğu bisikletleri şimdi seçim çalışmaları ve oy toplama amacıyla dağıtmaya hazırlanıyor." iddiasından sonra aynı bisikletler yine İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar tarafından bisikletlerin  İL Sağlık Müdürlüğü  Parti tarafından yandaş,akraba dağıtıldığı iddia edildi.

Son günlerde Yalova'daki sorun ve yanlışları dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Erol Tatar yaptığı açıklamada," Gün geçmiyor ki  iktidar mensupları tarafından ülkemizde ve Yalova’da bir yağma, talan haberi gündeme gelmesin .Öğrendiğimize göre sağlık bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 1300 bisikletin akıbeti belli olmuştur.

YANDAŞ,AKRABA

Yalova’da sağlıklı spor yapılsın diye İl Sağlık Müdürlüğü emrine gönderilen bu bisikletler ihtiyaç sahibi olan genç insanlara dağıtılacaktı . Ama ne yazık ki bu bisikletler ihtiyaç sahiplerine değil yandaş ve akraba eş dosta dağıtılmıştır .

İlk önce 30 Mart seçimleri öncesi propaganda amaçlı AKP İl teşkilatı tarafından bir miktar bisiklet şov amaçlı dağıtılmıştır . Daha sonra partimize ulaşan bilgilere göre yaklaşık 1000 bisiklet Yalova İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından kendi çocuklarına akrabalarına ve eş dostlarına dağıtılmıştır .

KAVGA ÇIKMIŞ

Bu dağıtım sırasında İl Sağlık Müdürlüğü personeli arasında çeşitli tartışmalar ve kavgalar oluşmuştur.şimdi buradan İl  Sağlık Müdürüne ve sayın valiye soruyoruz . Bu dağıtılan bisikletler kimlere verilmiştir.? Mutlaka bunun bir listesi tutanağı vardır . Bu alan kişiler kurumdaki kimlerin yakınlarıdır . Bunların derhal araştırılarak gereğinin yapılması ve kamuoyuna duyurulmasını İYİ Parti Yalova teşkilatı olarak istiyoruz. Unutulmasın ki bu ülkede ihtiyaç sahiplerine gönderilen bu bisikletler yağma Hasan’ın böreği değildir. İyi parti Yalova il teşkilatı olarak yapılan tüm yanlış uygulamaların takipçisi olacağız ." dedi..

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.