Yukarı Çık
.
6 Ekim 2018 Cumartesi 09:17:24
599 kez okundu.
Yalova'lı Milli sporcunun lüks arabasının fotoğrafını çekti.Kendi arabası gibi internetten satışa çıkardı.Kaporta isteyerek insanları dolandırdı..

Yalova'lı milli sporcu Bahadır Düner'in lüks arabasının   fotosunu çeken sahtekarlar bir internet satış sitesi üzerinden pazarlayarak vatandaşı dolandırmaya başladı.2012 model piyasa değeri 500 bin lira civarında olan spor Porsche Panemera marka 77 BD 111 plakalı aracın fotoğrafını Yalova'da çeken ve  Sinan Gürbüz adını kullanan kişi site üzerinden arayanlardan kapora isteyerek insanları dolandırmaya başladı.

Başkasının lüks araç fotoğraflarını satış sitesine koyan şahsın ilanını tesadüfen oğlum ünlü siteye girince öğrendi diyen milli sporcu Bahadır Düner," Oğlum bana " baba arabanımı satıyorsun" diyince şok oldum. Müşteri gibi arayınca,görmek istediğimi söyledim. Arabamın çeşitli yönden fotoğrafını çekip satış sitesine koymuş. Kendi arabası olarak göstermiş.Bende arayınca," almak istiyorsan vereceğim hesaba  kapora yatır" dedi. Arabamın piyasa değeri 500 bin lira.O ilanına 290 bin lira fiyat koymuş. Neden normal fiyatın altında satıyorsunuz diye sorunca da hafif kazalı" dedi.

HESABA PARA YATIR

Arabayı görmek isteyince " çok isteyen var." dedi. Ciddi alıcı olduğumu göstermem için hesabına para yatırmamı istedi.Hatta bedelinde indirim de yapabileceğini söyledi.Uyanmaması için kendisini tekrar arayacağımı söyledim ve telefonu kapattım.

POLİSTENDE KAPORA İSTEDİ

Durumu karakola ve savcılığa gidip bildirdim.Hatta polis bile müşteri gibi aradı onlardan da kapora istemiş.   Belli ki  kapora isteyerek insanları dolandırıyor.İyi bir arabayı ve sahte ruhsatı satış listesinde görenler dolanılacağını düşünmüyor.Sahte araç ruhsatı,Tekirdağ Şarköy noterliğinden çıkartılmış gibi düzenlenmiş.Tabi ki photo shop ta düzenlenmiş.Polis dolandırıcın peşinde.." dedi....

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.