Yukarı Çık
.
4 Ekim 2018 Perşembe 15:34:43
383 kez okundu.
CHP de şimdilik 2 aday adayı var.

Bugün CHP’den Yalova Belediye Başkanlığı adaylık başvuru dosyasını merkez ilçe başkanına teslim eden Başkan Vefa Salman daha sonra yaptığı konuşmada Ak Parti’ye gönderme yaptı ve,”Yalova'da Vefa Salman’dan önce kenar mahallelere hizmet yoktu. Kenar mahallelere de hizmet götürmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Şuana kadar CHP de 2018 milletvekili seçimlerinde Yalova'dan 3.sıra millet vekilli adayı olan Mehmet Gürel ile birlikte Vefa Salman'da resmen adaylığını açıklarken aday adayı olan Yalova 'da  ilk belediye başkanı oldu. Salman adaylık baş vurusu için 7500 lira genel merkeze,500 lirada ilçe başkanlığına dosya parası olarak ödedi.

Bir süreden beri aday adayı olup olmayacağı merak edilen Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Belediye Başkanlığı adaylık başvuru dosyasını merkez ilçe başkanına teslim etti.

SORUNLU OLDUĞU YERE MÜRACAAT

Adaylık katılım parasını Merkez ilçe başkanına verirken bir basın mensubunun "Partinizin il teşkilatı ile bir sorunuz var.Bu kamu oyu tarafından biliniyor.Neden Genel Merkez yerine İl başkanlığına müracaat ettiniz? sorusuna Vefa Salman," Ben Yalova belediye başkanıyım ve tekrar Yalova belediye başkanlığına adayım.Onun için benim doğrudan baş vuracağım adres Yalova İl teşkilatıdır.Takdir arkadaşlarımındır.Yalova için sonuna kadar hizmete devam edeceğim.Ben de muhakkak belediye başkanlığını bırakacağım.O zamanda şehre hizmet etmeye devam edeceğim.Partim 2004 aday ol dedi.Olmadım.2009 ol dedi.Kendimi hazır görmediğim için olmadım.Ama 2014 hazır olduğuma inandım ve aday oldum. Kazandım" dedi.

YALOVA'DA AÇIKLAMAYI YAPAN İLK BAŞKAN

Resmi müracaat tamamlandıktan sonra 5 ilçe,9 belde belediye başkanları arasında ilk adaylığını açıklayan Yalova belediye başkanı Vefa Salman Parti Binası önünde bir sehpaya çıkarak kendisini bekleyenlere bir konuşma yaptı.

Salman," Ben  bir kenar Mahalle çocuğuyum."  Beş sene önce Yalova ya, Vefa diye halkın karşısına çıktık.Yalova'yı sizlerle beraber yöneteceğimiz söyledim.Öyle yaptım.Sık sık sizlerle bir araya geldik.Yalova'nın her tarafına dokunmaya çalıştık.Eski belediye başkanlarını rahmetle anarken,Yalova'nın  kenar mahallelerine tek hizmeti götüren Vefa Salman oldu.O mahallere hizmet götürmenin mutluluğunu yaşıyorum.Merkez mahallerine hangi oranda belediyede bütçe ayrıldı ise aynı oranda kenar mahallere ayrıldı.Ben bu güne kadar yaptığım hizmetlerde il Merkezinin her tarafına götürdüğümün huzuru içindeyim.Bu nedenle bir kere daha talip oldum.Buna inancım ilk seçilirken inancımdan daha fazla.Şimdi bu inanç % bir milyar.

İNSAN AYIRMADIM

Yalova benim aşkım, evladımdı. Bu kutsal görevi yerine getirirken sizlerden asla kopmadım. Doğumdan, ölüme kadar yanınızda olmaya özen gösterdim. Sevincinize ortak olmanın yanında hüzün ve acınızı paylaşmak 'büyük Yalova ailemin' reisi olarak vazgeçilmezimdi. Yönetim şeklimiz her zaman şeffaflıktı. Çünkü sizlere söz verdim dostlukla, kardeşlikle, barışla, 'Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz' dedim ve bunu lafta bırakmayarak fiiliyata geçirdim. Bunu yaparken asla ve asla insan ayırmadım, adalet ve hakkaniyetle görevimi sürdürmeye azami özen gösterdim. Etten, kemikten insanız, hatalarım ve eksiklerim elbette olmuştur, bilmeden, istemeden kırdıklarım da olmuştur. Bu vesileyle siz hemşerilerimden özür diliyorum. Artık yeni bir seçim döneminin başlangıcındayız. Henüz yapacaklarımız bitmedi."  dedi.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.