Yukarı Çık
.
4 Ekim 2018 Perşembe 11:09:50
579 kez okundu.
Zabıta kontrol yapacakmış !

Yalova'da yaya kaldırımları otopark olmuşken, İsteyen istediği fahiş fiyatla mal satarken bu işleri kontrol etmesi gereken belediye zabıta ekipleri yönetmeliğe oymayan minibüsçülere ceza uygulayacakmış !

Yalova Belediye Meclisi’nin dün yapılan oturumunda  toplu taşıma yapan araç şoförleri kontrol altına alınması kararlaştırıldı.

ARAÇ KULLANIMI İPTAL EDİLECEK

 Toplantıda, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Kaan Dumantepe, yapılan değişiklikler hakkında meclisi bilgilendirdi. Yalova Minibüsçüler Odası Başkanlığı tarafından gelen teklif üzerine değişiklik çalışması yapıldığını belirten Dumantepe, yönetmelikteki değişikler ve ilavelerin, toplu taşıma araçlarında çalışan şoförlerin daha da disiplin altına alınmasını amaçlandığını söyleyen Dumantepe, 6 ayda bir yapılacak eğitimlerle sürücülerin daha da bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi. Mecliste,  yönetmeliğin davranışlar ve yaptırımlar kısmına “Yönetmeliğe aykırı davranışlarda bulunan toplu taşıma araçların sürücülerinin aynı yıl içerisinde 2 defa Yalova Belediyesi Encümeni’nden cezalandırılması halinde toplu taşıma araç kullanım belgeleri iptal edilir” eklendi.

YA RALLY GİBİ KULLANIM NEOLACAK

Mecliste kendisine söz verilen Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Sefer Keskin, “Bu, üyelerimizi zora sokacak bir çalışma. Biz eksikliklerin giderilmesini istiyoruz. Duraklamalarla ilgili, cep telefonuyla konuşmalarıyla ilgili emniyet gerekli çalışmaları yapıyor. Uygulamalar yapılsın. Biz uygulamaların yapılmasından yanayız” dedi. CHP Grup Sözcüsü Şerafettin Çelik ise, "Mevzuatlar, denetimler, bunların çözüm değil. Önemli olan mevzuata uymaktır. Burada bu işi çözecek kişiler araçları kullanan kişilerdir” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan vatandaşlar ise," Zabıta diğer görevlerini yerine getiremiyor.Yaya kaldırımları araçlar tarafından şehrin dört bir yanında işgal edilmiş.Trafik zabıtayı göremiyoruz.Yasakların önünden motorla geçiyorlar bunlara ceza yazmıyorlar.Pazarda markette fiyat kontrolü yok.Bu zabıtamı toplu taşımayı denetleyecek.Bunlar sadece lafta kalır.Bir gün iki gün göstermelik kontrol olur.Başka birşey olmaz.." dediler.

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.