Yukarı Çık
.
3 Ekim 2018 Çarşamba 19:40:04
332 kez okundu.
Özel sordu,"Vazgeçtinizmi ?"

Daha önce 2016-2017 ve 2018 yıllarında temeli atılacağı açıklamaları yapılan Bursa yolundaki 400 yataklı Devlet hastanesi hakkında CHP Yalova millet vekili Özcan Özel soru önergesi verdi. Özel,hastanenin ihale yapılıp yapılmadığını sordu.

Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, ilk soru önergesini verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi veren Özel, Yalova’ya yapılacağı söylenen hastane projesini gündeme taşıdı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde 25 Mayıs 2014 tarihinde Yalova’da yaptığı konuşmada kullandığı “Yalova'ya 400 yataklı hastane yapılacak. Milli Emlak’tan 350 dönüm araziyi bu iş için tahsis ediyoruz. Bu hastanenin temelini en kısa sürede atıyoruz ve açacağız” ifadelerini hatırlattı.

HERKES SÖZ VERDİ...SÖZÜNÜ TUTAN YOK    

Özel," Şu anda TBMM Başkanı olan Binali Yıldırım’ın 12 Mart 2017 tarihinde referandum öncesinde Başbakan olarak geldiği Yalova’da “Şimdi size merak ettiğiniz müjdeyi veriyorum; Yalova’ya 400 yataklı bir şehir hastanesi kuracağız, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yalova’ya 400 yataklı hastane sözü verilmesinin üzerinden 4 yılı aşkın bir zaman geçmiş olmasına rağmen daha hastanenin temeli bile atılamamış, Yalova’da yaşayan insanlar tedavi için Bursa, İstanbul ve Kocaeli’ye gitmeye mahkûm edilmiştir." dedi..

İhalesi yapıldı mı? Vazgeçtiniz mi?

Özcan Özel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hastane projesiyle ilgili şu soruları yöneltti:“Yalova’ya yapılması planlanan 400 yataklı hastanenin temeli ne zaman atılacaktır ve ne zaman bitirilecektir? Hastanenin 4 yıldır yapılmamasının gerekçesi nedir? Hastanenin ihalesi yapılmış mıdır? Yalova’ya 400 yataklı hastane yapılması işi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “şu anki durum bunu gerektiriyor” diye açıklanan “ihalesi yapılan ancak yapımına başlanmayan yatırımların askıya alınması” kapsamında mıdır? 400 yataklı hastane hangi yöntemle yapılacaktır? Hasta garantisi verilecek midir?”dedi.

 

 

 

                                                     

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.