Yukarı Çık
.
1 Ekim 2018 Pazartesi 16:06:07
435 kez okundu.
Yalova Platformu'nu Salman'ın yandaşı yaptı...Olmadı be başkan...aralarında çok sayıda AK Partili,MHP'li CHP l ve partisiz insan var...

Yalova da Çevre sorunları konusunda demokratik eylemleri tanınan içlerinde her fikir ve siyasi görüşte insanlardan olan ve 14 sivil toplu örgütünden oluşan "Yalova Platformu"nu Yalova belediye başkanı Vefa Salman'ın yandaşı olmakla suçlayan AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak'ın söylemi büyük tepki topladı.

SALMAN'a en çok tepki gösterenleri...

ADD YALOVA ŞUBESİ, ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI YALOVA TEMSİLCİLİĞİ, DOHAYKO YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ, EĞİTİM-SEN YALOVA ŞUBESİ, EKOLOJİ KOLEKTİFİ DERNEĞİ, GREENPEACE YALOVA YEREL GRUBU, SAMANLI DAĞLARI ÇEVRE VE KÜLTÜR DERNEĞİ,MAG-DER, NENE HATUN EĞİTİM VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, PAŞAKENT TAŞOCAKLARINA HAYIR OLUŞUMU, TEMA YALOVA İL TEMSİLCİLİĞİ, TÜM EMEKLİLER SENDİKASI YALOVA ŞUBESİ, YALOVA BAROSU, YALOVA İÇİN EL ELE PLATFORMU'ndan oluşan ve bu oluşum içindeki sivil toplum örgütleri içinde her siyasi görüşteki insanları, sırf İlde okul yapılacak çok yer bulunmasına rağmen ısrarla zemini bozuk,trafiğin ortasında,ses kirliliğinin bol olduğu ve olası depremde tusunami tehlikesi olan bir yere okul  yapılmasını istemeyen Yalova platformunun geçtiğimiz gün yaptığı eyleme katılanlar Vefa Salman yandaşları olarak Öztabak tarafından ilan edildi.

4 YOL İÇİN GÜNLERCE EYLEM YAPMIŞLARDI

Oysa dört yolda Karayollarının isteği ile Yalova belediyesi tarafından kesilen ağaçların hesabını en çok soran ve belediye önüne siyah çelenk bırakan bir sivil toplum örgütünü bir siyasi partinin belediye başkanının yandaşı olarak açıklanması çok sayıda insan tarafından kınandı.

OLMADI BAŞKAN..İçlerinde AK Partili çok insan var

İşte o talihsiz açıklama;

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Yalova Platformu'nun meteoroloji alanı önünde yaptığı eyleme tepki gösterdi. Eylemi CHP'li Salman'ın yandaşlarının yaptığını söyleyen Başkan Öztabak, bu okulun eninde-sonunda yapılacağını da dile getirdi..

.."Büyük bir çelişki var. Üzülerek izledim ki; hükümetimizin büyük şehirlerde bütün okullarda tekli eğitime geçişiyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda Yalova'mızda ikili eğitim yapan tek okul olan Atatürk İlkokulu için düşündüğümüz çözümü ve yapacağımız projeyi protesto ettiler."

Eylemi CHP'li Salman'ın yandaşlarının yaptı. Bu okul eninde-sonunda yapılacak.   Yalova'da ikili eğitim yapan tek okul olan Atatürk İlkokulu için düşündüğümüz çözümü ve yapacağımız projeyi protesto ettiler. O protestoyu yapanların kim olduklarına baktığımız zaman, onların CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman'ın kışkırtması ve onların toplamasıyla oluştuğu apaçık ortada. Mahkemeye götüren CHP'li Salman, protesto eden de onun yandaşları."

Mahkemeye götüren CHP'li Salman, protesto eden de onun yandaşları. Çelişki dedim. Gerçekten bunların protestosunu üzülerek izledim.

3 MUHTAR BİLİM ADAMLARINDAN DAHA ÇOK BİLİYOR.!!!!

Sevinçli bir durum daha var. 3 tane muhtar aynı anda bir açıklama yapıyor. Özellikle o mahallenin muhtarı açıklama yapıyor ve bir an önce bu okulun bitirin diyor.Bir tarafta hizmet vermek isteyenler, bir tarafta da, yapılan hizmeti baltalamaya çalışan bir belediye başkanı. Hayretler içerisindeyim. Çok şaşırdım. Ama ben bu 3 muhtara da,  Atatürk İlkokulu'nun aile birliğine de teşekkür ediyorum. Onlar gerçekten doğru davranışlar yaptılar.

HALK OYLAMASI YAP

 Yalova'mız için gerekli olan projeye muhakkak yapacağız. Bunu durdurmaları mümkün değil. Onlar zaten durduramayacakları için böyle eylemlere giriştiler. Eylemi yapanlara baktığımız zaman Vefa Salman'ın etrafındaki kişiler olduğunu görebiliyoruz. Ben bu eyleme Yalovalı hemşerilerimizin tamamının tepki gösterdiğini biliyorum. Biz bu projeye başlamadan önce çalışmalarımızı yaptık zaten. Okul aile birliği, veliler, muhtarlar, öğretmen camiası, MEB hepsinin mutabıkıyla bu projeye giriştik. Ağaçların kesileceği doğru değil. Bir kere utanmak lazım. Doğanın katledileceğini söyleyen adam; kendisi gelir gelmez, onlarca yüzlerce ağaç kesen adam değil mi? Asırlık ağaç kesen adam bizi böyle bir şeyle nasıl itham edebilir. Bu konuda kendisi sabıkalı zaten. Böyle bir şey yok. Orada, ağacın var olduğu yerin yanında yapılacak okul. Orası bahçe olarak kullanılacak. Bu konuda mühendislerimizle de görüştük. Ağaç kesimi falan söz konusu değil.

SÖKERSİNİZ  AMA O AĞAÇLAR BİR DAHA TUTMAZ

 Ola ki bir-iki tane ağacın engel olma ihtimali olsa bile biz, ağaç kesmeyiz. O ağacı alırız, ne pahasına olursa olsun yaşabileceği bir yere götürür dikeriz. Ağaç kesen bir iktidar yok. Türkiye'de AK Parti iktidarı döneminde 3 milyona yakın ağaç dikildi. O sabıka Salman'da var.

 

 

Bunu Sosyal Medyada Paylaş :

Haber Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.