Sokağa atılan 3 milyon lira

07 Ağustos 2021 15:48
Sokağa atılan 3 milyon lira

Yazık oldu...

 Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri arazisi ve meteoroloji istasyonu arazisinden sonra şimdide Yalova Atatürk Stadı arazisi tırtıklanarak imara açıldı.Bir sene önce 3 milyon lira harcanan sahaların üzerine vali kondu gelecek.

400 Yataklı Yalova Devlet Hastanesi, İl Jandarma Alay Komutanlığı bulunduğu  ve Yalova İl Emniyet binasının yapılacağı  Bursa yolu üzerindeki bölgede büyük hazine arazisi bulunurken Şehrin göbeğindeki  araziye “Vali Konağı” yapılması tepkileri üzerine çekti.

Yaklaşık 5500 m2 lik ve üzerinde amatör kulüplerin sahalarının bulunduğu arazi sessiz sedasız Yalova valiliğine teslim edileceği iddia edildi. İmar da tadilatlar yapıldı.

2020 de açılışı yapıldı

Yalovaspor’un tesisleri bitişiğinde bulunan arazideki 2 sahalar önümüzdeki günlerde yıkılacağı öğrenildi.

 16 Şubat 2020 tarihinde 3 Yalova milletvekili, Yalova valisi Muammer Erol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ASKF Başkanı Tamer Erbul ‘un kurdele kestiği 2 sahada  zemini değiştirildi. Aydınlatma sistemleri yenilendi, yedek kulübeleri ve soyunma odaları bakımdan geçerek  3 milyon lira para harcandı.

3 MİLYON ÇÖPE…

 Bir sene önce Amatör Saha 1 ’in yanı sıra Amatör Saha 2 de çalışmaların tamamlanmasıyla tesislerin Yalova Gençlik ve Spor il Müdürlüğünce yaptırılan, Sentetik Çimi yenilenen ve ışıklandırması yapılan Amatör Futbol sahalarının açılışı gerçekleşti.

Açılışta konuşma yapan İl Müdürü Mehmet Kalyon, “Yaklaşık 3 milyon TL harcanan ve bugünkü görünümüne kavuşan Amatör Saha 1 ve Amatör Saha 2’nin yapılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür etmiş ve  ilimiz spor camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etmişti.

NEDEN 3 MİLYONU HARCADINIZ ?

Kendi sahaları bulunan Yalova’nın kulübü haricindeki amatör kulüplerin kullandığı 2 sahanın ellerinden alınacağını söyleyen amatör sporcular,” Bu sahaları ortak kullanıyorduk. Daha bir sene önce 3 milyon lira harcanarak bu tesisler elden geçti. Kendi sahası olan dört kulüpten ses çıkmıyor. Bu Hem spora darbedir. Emde yetimin parasını sokağa atmaktır. Bir sene önce bu tesislerin kurdelesini kesenlerin aklı neredeydi. ?

Valilik neden geleceğe dönük bir alan olan Bursa yoluna yapılmaz. Şehir içi trafik Arap saçı gibiydi. Şimdi bölgenin de trafiği, karışacaktır. Bu hatadan dönülmeli.” Dediler…

 

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: Saha

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle