Paraları saçıyorlar....

Son Güncelleme : 09 Ağustos 2021 17:08
Paraları saçıyorlar....

DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORLAR

Yalova da yaklaşık 50 amatör spor kulübünün maç ve antrenman yaptığı Yalova stadı hudutları içindeki amatör sahalarının vali konağı yapımı için imar tadilatı değiştirildik sonra gözler kazmanın ne gün vurulacağına çevrildi.

Bir sene önce alt yapı, aydınlatma ve çimlendirilmesinde kurdele kesenlerin şimdi de 3 milyon lira harcanan tesisleri çöpe göndermek için hazırlığa başladı.

Yaklaşık 5.5 dönümlük araziye “ Valilik” kondurmaya hazırlanan yetkililere en sert tepkiyi Demirspor Kulübü başkanı göstererek,” Daha bir sene önce 3 milyon lira harcayarak modernleştirdiğiniz tesisleri yıkacaktınızsa bu parayı neden harcadınız ?” diye sordu.

BU AKIL TUTUKLAMASIDIR

“ Son günlerde Yalova kamuoyunda Yalova Amatör 2 sahanın yıkılarak Valilik hizmet binası yapılacağı,  hazırlıklarının başladığı ile ilgili olarak haberlerin yapıldığı gündeme gelmektedir.  Bu tamamen akıl tutulmasıdır alana yapılacak herhangi bir hizmet binası  Yalova'mızın Sporuna , Gençliğine ve Halkına  yapılacak en büyük kötülük olacaktır.” Diyen Demirspor Kulübü Başkanı Talip Bayburtlu,”

O alan insanların nefes alabildiği, Yalova'mızın Amatör spor kulüplerinin müsabaka yapabildiği yaşam alanların başında gelmektedir.

Yalova'mızın genç nüfusuna yeterli spor alanları tahsis edilmemişken, onlara yeterli imkanlar sunulmazken, şimdide var olan mevcut spor alanın ellerinden alınması ve mahrum bırakılması başlı başına hayal kırıklığıdır.

İktidar mensuplarına ve şehri yöneten idarecilere buradan sesleniyorum. Depremde bile bu alan hem afet bölgesi olarak kullanıldı ve biz spor kulüpleri olarak o zorlu şartlarda bile toplumun adaptasyonu için sahaları kullandık ve açık tuttuk.

Zor şartlarda ayakta olan spor kulüpleri olarak, gençlerimize elimizden geldiğince sahip çıkmak ve onları topluma faydalı birer birey olarak yetiştirmek için çok dar ekonomik imkânlarla hizmet etmeye çalışıyoruz.

DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORLAR

Bizler aynı zamanda sivil toplum örgütleri olarak şehrimize, çevremize, gençlerimize sahip çıkarak devletin üzerindeki yükü elinden almak adına hizmet etmeye çalışırken, bu konuda destek beklerken, ne yazık ki Devlet idarecileri ve şehri yönetenler bizlerin önüne engeller çıkarmaktadırlar.

Bizler gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması ve suça bulaşmaması konusunda elimizden geldiğince gayret ederken Devlet erkânının böyle bir karar almasını hayretle seyrediyoruz.

KULÜPLERİ KAPATALIM

Bu şekilde devam ederse bizlerde bu işleri yapmayı bırakalım, Kulüpleri kapatalım ve anahtarlarını Vali’ye ve bu işin sorumlusu kimse ona verelim. Madem Spor Kulüplerine ve Gençlere sahip çıkmayacaksınız, size tavsiyem o alana şimdiden Hapishane yapın.

1.amatör sahada gidecek

Zira gençler doğru şekilde eğitilmezse ve iyi yetiştirilmezse suç oranı hızla artacaktır. Ayrıca Yalnızca Amatör 2 alanına yapılacak olan bina 1.Amatör sahanında kullanılmasına engel olacaktır. Binaların içinde saha işlemez hale gelecektir.

Hiçbir alternatif sunmadan sahanın yıkılması ve buna aracı olanlar gelecekte kötü unvanlarla anılacaktır.

Bir Dönem AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapmış olan Sayın Vekilimiz Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ ve iktidar mensupları siz Gençlere böylemi sahip çıkıyorsunuz. Gelin yol yakınken bu yanlıştan dönün. Yapılacak bu hatanın telafisi ağır sonuçlar doğurur. Gençler bizim geleceğimizdir. Elimizden geldiğince gençlere sahip çıkacağız gölge etmeyin yeter.

 

 

 

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: Kulüp

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle