DSİ devam ediyor...

15 Ağustos 2021 17:33
DSİ devam ediyor...

İKAZ EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta gündeme gelen ve Akköy Seralar mevkiindeki dere ıslah projesinin durmasının perde arkası ortaya çıktı.Yüklenici firma ödenek almadığı gerekçesi ile sözleşmeye aykırı bir şekilde taahhüt ettiği işi yarım bıraktı.

Geçen hafta gündeme gelen proje kış aylarının yaklaşması ve bölgede sel felaketi korkusu ile yaşayan belde sakinleri,” Kış gelmeden proje tamamlanmalı. Geçmişte olduğu gibi tekrar sel felaketi yaşamak istemiyoruz” dediler.

MAKİNELER YANGIN, SEL BÖLGELERİNE GİTTİ

Ege, Akdeniz ve diğer bölgelerinde çıkan seri yangınlar nedeni ile Devlet tüm imkânları bu bölgelere sevk edince bu sefer yatırımların devamında sıkıntılar yaşandı.

Gayri resmi kaynaklardan alınan bilgiye göre yangın bölgelerine gönderilen iş makineleri tekrar geri dönünce DSİ iş makinelerini Yalova’ya sevk ederek, olası selleri engellemek için tedbirler aldı. Aldığı işi yarım bırakan İlgili müteahhit Firma ya yapım şartnamesi gereği olarak gerekli ikaz yazışmaları yapıldı.

Akköy Seralar Mevkiinde yer alan Değirmendere' de geçici olarak ara verilen Islah çalışmaları bugün   yöre halkına sorun olmaması amacıyla Bölge Müdürlüğü makina imkanları ile  dere yatağı düzenleme çalışması başlatıldı.

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: Sel

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle