2014 den beri cek...cak...sonuç yok

Son Güncelleme : 10 Mayıs 2022 13:05
2014 den beri cek...cak...sonuç yok

Bugüne kadar bir adım atılmadı

Yalova'nın önemli projelerinden birisi olan ve 2014 yılı öncesinden itibaren yapıldı, yapılacak denilen balık hali projesi tekrar İl yöneticileri tarafından dile getirilmeye başlandı.

Yalova Dere ağzında yapılacak denilen ve bir türlü hayata geçirilen Yalova Balık hali hakkında o dönemin Balıkçılar Kooperatifi başkanı olan Erdal Tokalak basına yaptığı açıklamada problemlerin çözüldüğünü açıklayarak,” Yalova'nın önemli projelerinden birisi olan balık hali projesi nihayet hayata geçirilme aşamasına geldi.

Yalova'ya ciddi ekonomik girdiler sağlayacak proje ile ilgili problemlerin çözüme kavuşturuldu Bakanlık oluru da alındı.

Proje bir ay askıda kalacak. Proje, askı süresinin tamamlanmasının ardından hayata geçirilebilecek. Buraya gelecek her kabzımalın yanında 100 ile 150 personel çalışacak. Açıklamasından bu yana 8 yıl geçti.

Yalova belediyesine ayda milyonlarca gelir getirecek olan bu hayali proje bu seferde  Yalova valisi Muammer Erol , Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Balıkçılık ve Şu Ürünleri Şube Müdürü Hayrullah Kaya ile Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Hasan Karataş ve Armutlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Dönertaş’ın yaptığı bir toplantıda tekrar gündeme geldi. Yapılan toplantıda somut bir öneri dile gelmezken sorunun halledilmesi için işin TBMM’ne kaldığı ortaya çıktı.Yıllardan beri aynı sorun ile karşı karşıya kalan Balık halinin ”Kıyı Koruma Kanununa” takıldığı ve 8 yıl içinde bu konuda hiçbir işlemin yapılmadığı iddia edildi.

 

 

 

Kaynak : www.bolge.com.tr
Etiketler: Balık

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Recep P.

12 Mayıs 2022 01:25
Yalova 81 vilayet içinde yasaların uygulanmadığı tek il... Minibüsler şehir içine girer.. Pazarcılar kanun dinlemez satış yaparken halkı kandırır... Meslek odaları siyasileri istediği gibi yönlendirir.. Eee balıkçılar neden boş dursun ki?Derim isimli yorumcu, belliki balıkçıları trolu diyor ki " marmarada balık mı varki hal olsun" Bir mahalle olaneski belde Ereğli de oluyorda koca Yalova ilinde neden olmasın? Tabi yalova da balık işini elinde tutan 3 -4 balıkçı yalova da halkın taze ve ucuz balık yemesini istemiyor... Hakkari de, Yozgatta, Erzurumda, Konyada insanlar taze balık yerken Yalova da yiyemiyoruz... Çünkü Yalova özel bir il.. Burada ekabirlerin, ağaların siyasiler üzerinde ağır bir tahakkümü var... Çok beklersiniz balık halini çooook..

Derim

11 Mayıs 2022 03:04
Yalovaya balik hali lazimmi bu birrrr, ikincisi baliga metelik atan marmarada balikmi cikiyorki hali olsun. Nereden balik gelecek bu hale, masrafini karsiliyacakmi yoksa olduda bitti biz yaptikmi olacak? Iki kisi bu yapilacak hale baskan olacak diye harcamayin milletin parasiniz